0 0
 


Fjale me germen P
Perplasje, Peshku, Parate, Partner, Policia.......

Përplasje
mes dy anijeve, një shenjë e mjerimit dhe shkatërrimit

Parashutë
sëmundje
 
Policia
shqetësim
 
Panterë
frikë
 
 
Pako
vizite, udhëtim
 
Paradë
shpenzime të panevojshme
 
Park
jetë e kënaqëshme
 
Parfum
dashamirësi
 
Pasaportë
fat të keq, ndryshimi i vendit te banimit
 
Piktor
Nëse e sheh: humbje e një shkaku
 
Parukë
ju do të jeni karagjoz i shoqërisë
 
Pilula
diçka e keqe do të ndodhë
 
Piper
zemërimi
 
Pistoletë
zemërimi
 
Piston në një makinë
punë e lodhshme
 
Pupël
shqetësime
 
Pupël e bardhë
ju lani nderin tuaj
 
Pupël e zezë
vdekje
 
Porcelan
rrjedhshmëri
 
Thyerje e porcelanit
fort të papritura
 
Portfolio
sekret i tradhëtuar
 
Portret
riparimi gabimeve
 
Nëse sheh portretin tuaj
dashuriçkë e re
 
Pozitë
ftesë
 
Pushtet
shoqëri e keqe
 
Premtim
ndërprerje: juve ju shmangin
 
Promovim
nëse keni një promovim: jeni përfshirë në një rast kriminal
 
Profet
shpresa iluzore
 
Pronësi
mosmarrëveshje familjare e parëndësishme
 
Pajtim
lehtësim i vuajtjeve
 
Pagezimi
Jeni angazhuar ne dicka te rendesishme.
 
Paratë
Për të parë se keni para ose keni fituar para në ëndrrën tuaj, tregon se suksesi dhe prosperiteti është brenda mundësive tuaja. Paratë mund të përfaqësojë besimin, vlerën, suksesin. Ju keni shumë besimvete. Poashtu, ëndrrimet rreth të hollave i referohen edhe qëndrimeve tuaja në lidhje me dashurinë dhe çështjet e zemrës.
Nëse në ëndërr ju humbni paratë, nënkupton pakënaqësi të përkohshme në shtëpi dhe disa pengesa në çështjet tuaja. Ju mund të ndiheni të dobët, i pambrojtur dhe jashtë kontrollit mbi jetën tuaj reale. Përveç kësaj, juve mund t'ju mungojë ambicia, energjia dhe vetë-respekti.
Për të dhënë ose shpenzuar para në ëndërr, është analoge si për të dhënë dashuri. Ju jeni në kërkim të dashurisë.
Për të parë të tjerët duke i dhënë para dikujt, tregon se ju ndjeheni se injoroheni apo të lënë pas dore. Dikush nuk ju kushton vëmendje duke treguar dashuri të mjaftueshme ndaj jush.
Nëse luani me para ose i grumbulloni ato, tregon pasiguri apo egoizëm.
Kur ëndrroni që ju nuk keni para, tregon frikën e humbjes së vendit tuaj në botë ose që keni një ndjenjë sikur ju mungojnë aftësitë e nevojshme për të arritur një qëllimin të dëshiruar. Ju mund të neglizhoheni ose të liheni pas dore nga të tjerët.
Endrra në të cilën ju vjedhni para tregon se ju jeni në rrezik dhe duhet të jeni të kujdesshëm.
Në një notë pozitive, ajo mund të thotë që ju më në fund po arrini atributet që ju i shoqëroni me gjëra me vlerë..
Nese ne ender gjeni Para ju del hidherim.
Nese sheh ender para te arte, prite qe te jeni fukarallake.
Para te imta pritet pasuri..

Peshku
Notimi i peshkut në ëndërr nënkupton njohuritë nga ndërdija.
Kështu nëse kapni një peshk, paraqet njohuritë të cilat janë sjellë në sipërfaqe. Nga ana tjetër, noti i peshkut në ëndërr mund të simbolizojë konceptim.
Peshku është edhe një simbol i lashtë i krishterimit
Ai gjithashtu mund të nënkuptojë edhe një situatë rrëshqitshme apo të pakuptueshme.
Ngrënia e peshkut simbolizon besimet tuaja, shpirtëroren, fatin, energjinë dhe ushqimin. Ai është ushqim për shpirtin.
Një peshk i ngordhur tregon pakënaqësinë dhe humbjen e pushtetit / pasurisë.
Gatimi i peshkut tregon se ju jeni duke inkorporuar realizimet tuaja të reja me anën shpirtërore dhe njohuritë. Nëse jeni duke pastruar peshkun në ëndërr, atëherë ju jeni duke ndryshuar shprehjet tuaja emocionale. Ju nuk e shprehni se si ju ndjeheni krejtësisht.   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
0
Para 6 muajsh  
  
ju lutem me jepni pergjigjen nga komenti se nuk dua te di njeri gje
 
0
Para 6 muajsh  
  
Cfar do te thote kur puth nje vajz nga klasa qe e ke dashur por kur sja ke thene?
 
alda
Para 8 muajsh  
  
kur ne enderr sheh ish te dashurin???
 
Kejsi
Para 8 muajsh  
  
Cfare do te thote kur shikon duke puthur te dashurin ne enderr kur ne realitet jeni te ndare ?
 
Giulia
Para 9 muajsh  
  
Ckm te gjitheve cdo me Thene kur shikon pus te that
 
fijona
Para 11 muajsh  
  
kam par nje enderr sikur un me te djalin qe e dashuroj dola me te kenaqesha dhe gjitha te mira qa do thot kjo edh epse sbesoj qe ralizhet ??
 
ira
Para 11 muajsh  
  
Cfar do te thot te shikosh ne enderr duke te dhuruar perime te ndryshme.
 
artiola kurani
Para 12 muajsh  
  
kam pare ne enderr si kur kam puthur nje djale, qe pelqehemi te dy cfar do te thote kjo
 
paula
Para 13 muajsh  
  
kam pare enderr sikur jam puthur ne autobuzin tim me te dashurin ma shpjegoni dot
 
paula
Para 13 muajsh  
  
kam pare ne enderr sikur u takova me te dashurin te autoguzi im dhe u puthem
 
zamira
Para 16 muajsh  
  
kam par ne enderr sikur me kishte dal pashaporta amerikane.por jo se e pash pashaporten .cfar do te thot/
 
megumi
Para 17 muajsh  
  
po nese sheh nje pjate te thyer anash? ajo ishte me pak leng ngjyre lejla. doja ta merrja ne dore por kur e mora pash se ishte e thyer anash.
 
Sindi Dear
Para 18 muajsh  
  
Kam pare ne enderr sikur do martohesha ,un isha me fustan te bardhe,dhe beja foto vidioklip,ndersa dhendri sikur kishte vdekur dhe qendronte siper ujit ...uji ishte shum i paster
 
ani hansi
Para 20 muajsh  
  
kam par vellain tim te vogel te rrethuar nga merimangat dhe akrepat , ju lutem ca do te thote , sps jam trembur shum :/
 
KLEA
Para 21 muajsh  
  
kam par enderr sikur u zgjoja nga gjumi dhe shihja ne tok disa buburreca.. edhe sikur e tradhtova te dashurin tim me nje djal tjeter
 
aida
Para 21 muajsh  
  
kam pare ne enderr nje prift duke me pagezuar e me vuri nje varse po pa kryqin ne kishe cfar domethenie ka kjo???????
 
juli
Para 26 muajsh  
  
Cdo te thote kur shkon tek hoxha e i lutesh te te ndihmoje per jeten personale,e tjetra hoxha ishte i paralizuar e i ve. Me tha qe do te me ndihmoje por duhet kohe.
 
orjada
Para 27 muajsh  
  
po sikur te shohesh qe po ben dashuri me te fejuari kur ai eshte larg .cfare do te thote.
 
orjada
Para 27 muajsh  
  
kam pare ne ender sikur bleva nje pale kepuce kafe po nuk me pelqyen dhe thashe do ti kthej.
 
pashkja
Para 29 muajsh  
  
ekam pa ne anderr nanen duke fol ne tel po ajo asht e dekne qka don me than kjo
 
pranvera
Para 30 muajsh  
  
e kum pa anderr kurse mi kan vjedh patikat qka do em than
 
SELAMI
Para 31 muajsh  
  
UNE PO SHOFE SHPESHE ENDERR PESHQI DHE SE FUNDI KAME PARE NJE PESHKE TE MADHE NE LUME . KU EDHE E KAME NXANEN QKA KUPTOJME ME KETE
 
lina
Para 32 muajsh  
  
kam par enderr sikur une shkoja te banoja me shoqen time e qe ne realitet dhe banojm bashk me te e vllau i ish te dashurit tim e qe jan niprit e shoqes tentonte tme debonte,por me von shoqja ime e bindi dhe aj erdhi se bashku me nusen e tij, shtepija ku shkova per te banuar dukej si shkoll e ngjyrosur me te kalter dhe e takova edhe babin e tyre qe ne realitet nuk e kam takuar qa do te thot
 
lindi dushaj
Para 32 muajsh  
  
kam pare ne enderr nje pus te mbushur plot uje a mund te me shpjegoni se ctregon kjo enderr
 
vera
Para 33 muajsh  
  
Pershendetje. Kam pare ne enderr sikur po permbytej shtepia e vellaut tim ,une vajta per vizite dhe ika ju lutem cfare do te thote kjo enderr
 
marjana
Para 33 muajsh  
  
kam pare ne enderr sikur me moren kuleten me para dhe mi hidhnin monedhat ne toke.une i mblidhja pastaj monedhat .cfare eshte kjo enderr?
 
linda
Para 33 muajsh  
  
kur puthesh ne buze pra
 
linda
Para 33 muajsh  
  
po kur puthesh ne ender cka eshte?
 
linda
Para 33 muajsh  
  
po kur puthesh ne ender cka eshte?
 
alina
Para 36 muajsh  
  
puthje me nje simpati qe fillon sikur frymemarrje artificiale... a keni ndonje sqarim???
 
alina
Para 36 muajsh  
  
puthje me nje simpati qe fillon sikur frymemarrje artificiale... a mund te me thoni dicka???
 
sara
Para 36 muajsh  
  
Po kur sheh ne ernderr, qe je ne nje pazar me te dashurin, ku shiten gjera te perdorura dhe nje shites te tregon nje rrip cante ,per te cilen shpreh dhe ti interes por nuk e mer po vazdon te shohesh pa bler gje. a ka nd1 domethenje ????
 
roza
Para 36 muajsh  
  
po neqoftese sheh ne enderr mbesen e cila ka ardhur tek shtepia ime dhe do te me jape karamele(ajo nuk ka qene kurre tek shtepia ime ne te vertete) cfare do te thote eshte gje e mire apo e keqe
 
mira
Para 36 muajsh  
  
po nesqoftese sheh ne enderr nje shoqe e cila nje dite me pare ka bere nje provim dhe ne enderr me del sikur ajo nuk ka bere te gjitha ushtrimet dhe e ka provimin me vete po nprovimi ishte njecike i cuditshem.ju lutem me ktheni per gjigje
 
agim
Para 36 muajsh  
  
kur shikon nje cift pellumbash ne ender cfar kuptimi ka
 
gerta
Para 36 muajsh  
  
po te shohesh nje djal, qe nuk e ke njoftur asnje her gjaja ben dashuri me te, kjo gjdot thot
 
rina
Para 36 muajsh  
  
pareti pa qysh i pa hidherim te del te del at dit hmmm
 
anxhi
Para 37 muajsh  
  
cdo t thote te shikosh pasqyre ne enderr?
 
arjeta
Para 37 muajsh  
  
kam shikuar ne enderr sikur me plagosen por nuk me dole gje????cfr do te thote
 
valerja
Para 37 muajsh  
  
di shum mir ne shpjegimin e endrrave ama me ka mesuar gjyshja ime
 
mela
Para 37 muajsh  
  
5857
 
ilda
Para 37 muajsh  
  
kam pare ne enderr sikur nje grua po me prekte floket dhe floket i kisha shume te pastra dhe shkelqenin c do te thote kjo
 
lamja
Para 38 muajsh  
  
loqe prifti
 
xhoi
Para 38 muajsh  
  
kam par ne enderr sikur mbi lekuren time isha veshur me lekure gjarpri,ishte lekure shum e bukur,me ngjyra te ndezura,e mbizoteronte e kuqja,por mshqetsonte fakti qe nsiperfaqe kisha lekur gjarpri,posht ishte lekura ime.ju lutem ma thoni kuptimin.dhe isha pa rroba e veshur ngjith trupin me lekuren e gjarprit.
 
majlinda
Para 38 muajsh  
  
po te shikosh pirat qe te ndjekin dhe 1 prif qe mundohet ta mbush menjen per tu vrar po un se le.....
 
gona
Para 38 muajsh  
  
ander e kam pa te dashurin tu puth me ni femer qka dot thot
 
eris
Para 38 muajsh  
  
ej po kur shef puthje ose perqafim ca kuptimi ka??
 
blenard
Para 39 muajsh  
  
per mua keni qen shumm te sakte sepse besoj ne ate qe thoni......dhe abonimi qe kam ber ne tel per horoskopin me ka dal njesoj si thoni ju gajte dites dhe me ka ndihmuar ne disa probleme.....dhe interpretimi i endrave me ato shkronjat shuum i lezetshem.....
 
xhes
Para 39 muajsh  
  
cfare do te thote te shikosh hoxhen ne enderr te lutem?
 
lori
Para 39 muajsh  
  
bravo per tgjitha shume te sakta
 
lori
Para 39 muajsh  
  
bravo shum te sakt per cdo gje...:)
 
bali
Para 40 muajsh  
  
me xhiths qdo dit e lexoj heroskopin po as ni her nuk del se qka shkrun ne heroskop
 
egii
Para 40 muajsh  
  
pse nuk i shjegoni endrrat ju ??
 
egii
Para 40 muajsh  
  
pse nuk i shpjegoni ndonje here enderrrrrrat juuu ????????
 
LINDA
Para 40 muajsh  
  
qka d.m.th qikjo anderr qe e kom paa bree se jom bo marak
ne shtepin time u bojke lufta ntana ant amo mas shumti shpi tem e kishin rretheku edhe desh mkan plagos po u shtreva dhe pshtovaa qka dmth ju luteemmm n ket msn mem tregu " lindda.sweetgirl@hotmail.com
 
ela
Para 42 muajsh  
  
o ju lutem jepeni horoskopin per neser sa me shpejt
 
ela
Para 42 muajsh  
  
o ju lutem jepeni horoskopin per neser sa me shpejt
 
arian
Para 42 muajsh  
  
qa do me thenje ka te shikosh anderr shtepin tende ne terr e ne anen e kundert xhami e ndriqim te bukur
 
jeta
Para 42 muajsh  
  
pse nuk po e qini ma horoskopin per neser
 
egii
Para 42 muajsh  
  
kam pare nje ender shume te keqe e jam ne merak ,,,,pash ne ender sikur me perdhunoi dikush,,ca domethenje ka kjo
 
meri
Para 43 muajsh  
  
bravo.........
 

Interpretimi i
EndrraveShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ermal
ikub #:
ENDRRA
1006020109


Argetohu Gjej
katalogu
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt