0 0
 


Fjale me germen M
Mace, Miu, Makina, Majmuni, Martesa.....

Mace
Nqs tregon putrat e saj dhe mjaullin “mjau mjau” ndoshta papergjegjshmeria juaj po ju sugjeron qe ju te jeni me te sigurt ne jeten e perditshme.
Macja paraqet botën e brendshme të njeriut në veçanti botën e pavetëdijshme. Pikërisht nëpër mes kësaj ëndrres mund ta rinjohësh botën tënde të brendshme, veset, instinktin dhe dilemat e saja konfliktuoze.
Aty paraqiten vetite e tua të fshehta që tregohen mjaft agresive dhe të ngatshëme për të sulmuar.

Miu
Zakonisht miu në botën e ëndrrave na paralajmëron dobësitë tona, që shkaktohen nga vështirësisë e komunikimit dhe raportet qoftë me anëtarët e familjes, qoftë me shokët e shoqet e shkollës, qoftë me dashnorin ose dashnoren apo me dikën tjetër.
Madje miu vë në dukje një ndjenjë të fshehtë faji, që e ndërlidh me shumë shërbëtorë.
Numri i madh i minjve paralajmërojnë skamje dhe kohë të vështira.
 
Makina
Nese jeni ne vendin e shoferit, sugjeron kontroll dhe besim..
 
Majmuni
Paraqet njeriun e varfër dhe të privuar nga të mirat e dynjallëkut
 
Mali
Paraqet sundimtarin e pamposhtur ose personin autoritativ, njeriun besimtar, postet e larta dhe të ndershme, mjete të bukura etj.
 
Manteli i shiut
Paraqet fjalët e mira të njerëzve për ëndërrtarin dhe bollëkun e të mirave të dynjallëkut
 
Margaritarët
Dashuri ndaj grave dhe fëmijëve
 
Marrëdhënia intime me bashkëshorten
Paraqet sukses në veprimtarinë personale
 
Martesa
paraqet arritjen e një posti
 
Mashtrimi
Paraqet disfatë për atë që mashtron, kurse fitore për të mashtruarin
 
Mbytja e njeriut
Shpëtim nga hallet
 
Mbytja në ujë
paraqet zhytjen në fatkeqësi
 
Mendjemadhësia
Padituri
 
Mësuesi
Sundimtar i drejtë
 
Miu
Paraqet vjedhësin ose mëkatarin
 
Mjegulla
Trazira dhe ngatërrime.
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
mateo
Para 3 muajsh  
  
kam par sikur isha shoferi i nje loje me mekina dhe me vran
 
ledi
Para 5 muajsh  
  
kam pare ender shume garnj me zile ne rruge qdo te thot


<
 
rei
Para 5 muajsh  
  
kam pare ne enderr sikur me dhuruan nje cante cfare eshte
 
ela
Para 7 muajsh  
  
Kam pare ne enderr gjyshen e ndjere qe kishte marre disa shkopinj,i veshte me nje cope te bardhe dhe po mundohej te bente magji prane meje,Ne koke kishte nje shami shume te bardhe.Une I lutesha Zotit ne prani te saj per te na shpetura nga magjite dhe qe te na mbroje.Gjyshja ka qene njeri shume I mire dhe bente vetem mire.
 
reni
Para 9 muajsh  
  
kam pare ne enderr sikur isha me kushurirat dhe me njeren prej tyre u hodhem ne uje dhe mbaj mend qe ajo po me mbante qe te mos dilja ne siperfaqe tentoja por ajo sme linte .gjeja e fundit qe mbaj mend eshte se po humbja ndjenjat ne uje ju lutem mund te me thoni cdo te thote kohet e fundit kam pare vetem endrra te keqija
 
jemira
Para 10 muajsh  
  
pershendetje e ku duhet per ti lexuar endrrat nese jepni pergjigjje a nuk vin ne adres te imellit a
 
jemira
Para 11 muajsh  
  
edhe ju lutem ma sqaroni qdo te thot shoh shpesh enderr me te dashurin duke ber seks
 
jemira
Para 11 muajsh  
  
pershendetje qdo te thot me pa enderr duke percjell femijet e nje shoqeje edhe nenen time dhe gruan e axhit duke ngren molla
 
fjona
Para 11 muajsh  
  
nena ime me ka pare ne enderr twe mbuluar ne morra (parazite) ..cfare do te thote kjo? j
 
paula
Para 12 muajsh  
  
kam pare ne enderr te dashurin ku ishim n emakin ma shpjegoni dot t elutem
 
tringa
Para 13 muajsh  
  
Kam par ne enderr nje shoqe sikur eshte martuar dhe ne enderr shihja edhe "burrin"e saj dhe bisedoja me te dyt se bashku qeahnim e me shoqen provonim te mbathnim taka te larta me tregoni qfar do te thot
 
veronika
Para 14 muajsh  
  
qfar dot thot se kam par enderr sikur jam flliqur ne kok,morrat i nxirrja ni nga ni me dor timen nga koka
 
vali
Para 15 muajsh  
  
ju lutem mud diftoni un shof shum here nej preson enderr ajo esht vdekur dhe duket se gjalle....dhe thot jam ken tretun sa ca kam vujutur un thot flm
 
Mirjeta
Para 16 muajsh  
  
Ahh flm shum Arbresha po mesa duket se edhe un e kam ni Gjyshen time duke thene see Gjarperi eshte Deshmon...Po nejse flm shumm edhe nihere prej teje qe me tregove...<3
 
Arbresha
Para 16 muajsh  
  
mrijeta endrra jote dmth qe ke te hasum (armik ) , kur shef gjarper kjo dmth me sa kam degju
 
Mirjeta
Para 16 muajsh  
  
Kom pa nje enderr me gjarper po du me ditt qka d.m.th kjo a mundeni qe te ma shpjegoni dikush kete.Ju Lutem...:S:S
 
Elsa
Para 16 muajsh  
  
Pash ender shuuume mij te ngrordhur ne shtipin time te vjeter edhe te stepia e xhaxhait tim cfar don te thot kjo ender ?? Flm
 
rovena sade
Para 17 muajsh  
  
cfare do te thote te mbledhesh dhe te hash molle ne enderr?
 
mario
Para 18 muajsh  
  
cdo te thote te hash moll ne ender
 
naip ramadani
Para 19 muajsh  
  
kam pa ander sikur nena jeme e vdekur ja kish dergue grues teme nji sen dishka i kish dergue shka do me than
 
lule
Para 20 muajsh  
  
cdo te thot kush shohish weten duke voziitur motor me shpejtesi
 
antigonnnaaa
Para 24 muajsh  
  
Kam pare ne enderr duka ja mbytur disa morra(insekte) ne koken e mamit tim dhe duke shperlar gojen time me ka dalur nje nga goja ime
 
rela
Para 26 muajsh  
  
ela gjarpri dhe macja e zeze perfaqesojn zili dhe armiqesi ky eshte shpjegimi i endrres tende zemer
 
ela
Para 26 muajsh  
  
kam pare ne nender sikur kisha ne dore nje mace por ajo kishte trup gjarperi dhe kok mace dhe me kafshoii ishte e zez me lekur gjarprii< kam bertit naten dhe kam nji jav qe sflej me naten vec diten
 
lrla
Para 27 muajsh  
  
ngushllime?UNE mendoj se kur te sheh dike te vdekur esht gezim tung
 
hatixhe
Para 28 muajsh  
  
o leni bre anderrart e budallme bre qka jeni qmend kshtu ku edhe ju shqiptar tbudalem jeni auuuuuu haahha
 
ekida
Para 29 muajsh  
  
cdo te te thote kur te dergon sms ex-i dashuri 
ekida
Para 29 muajsh  
  
kam pare nje enderr sikur ex me dergon nje sms dhe me thote qe me ka xhan e me do shume cdo te thote te lutem?
 
bruna
Para 31 muajsh  
  
pothuajse cdo nat shoh ne ender 1 person qe dikur ishte shum i rendesishem per mua por tani nuk kam asn1 kontakt me te, cda te thot kjo.........
 
bruna
Para 31 muajsh  
  
pothuajse cdo nat shoh ne ender 1 person qe dikur ishte shum i rendesishem per mua por tani nuk kam asn1 kontakt me te, cda te thot kjo.........
 
hysi
Para 32 muajsh  
  
nje shoqe eimja me she shpesh enderr si te ishim martuar me te ju lutemi qfar do te thot kjo ender 
shqiponja
Para 33 muajsh  
  
une sot kam pare ne enderr sikur mbusha koshin e femijes me mish,por nuk e di cdo te thote,jam zgjuar dhe me ankth.Nese di kush te ma shpjegoje?????
 
lorentina
Para 34 muajsh  
  
ju lutem me tregoni ku duhet ti shoh pergjighejet kerka spo shoh
 
jona
Para 34 muajsh  
  
kam par nje ender ne oborrin tim po rendisja 16 trupa te vdekur nje nga nje qka do te thot kjo ?
 
LOLA
Para 35 muajsh  
  
PERSHENDETJE KAM PARE NE ENDERR SIKUR ME ISHTE MBUSHUR KOKA PLOT ME PARAZITE.CFAR DO TE THOTE JU LUTEM.FALEMINDERIT
 
xile
Para 37 muajsh  
  
un kam par ne enderr burrin i cili esht i gjall po ne enderr ishte i vdekur dhe bente mardhenje ne vrez te rrushit por qe un e ndjejsha knaqsin ne fund e pash qe ishte i shtrir ne nje gur i mbulum duke u eksitu un i afrohem bejm mardhenje dhe e porosisja mos te lutem mos bej vampi se edhe femija dotna lin vampir telutem me tregoni qfar kuptimi ka se jam shum e shqetsune
 
sonja
Para 38 muajsh  
  
nje shoqia ime me ka par ne endere sikur ne ishim ne nje trotuar dhe aty kalon nje person qe ne e njohim me makine te bardhe, shoqia me thot qe po kalon ky dhe po te shikon, un ne ate moment e kisha koken posht, kthehem dhe e shikoj ai me buzeqesh dhe me merr ne cel,, ju lutem me thoni ca kuptimi ka kjo endra ..?? flm
 
sonja
Para 38 muajsh  
  
nje shoqia ime me ka par ne endere sikur ne ishim ne nje trotuar dhe aty kalon nje person qe ne e njohim me makine te bardhe, shoqia me thot qe po kalon ky dhe po te shikon, un ne ate moment e kisha koken posht, kthehem dhe e shikoj ai me buzeqesh dhe me merr ne cel,, ju lutem me thoni ca kuptimi ka kjo endra ..?? flm
 
sonja
Para 38 muajsh  
  
nje shoqia ime ka par ne enderr sikur une dhe ajo ishim ne trotuar dhe aty kalon nje person qe ne e njohim me makine te bardhe dhe ky personi me shikon mua,shoqia me thot qe po kalon ky un kthej koken dhe ky me buzeqesh dhe ne moment me merr ne cel,, ju lutem me thoni ckuptim ka kjo endraa,??? flm
 
ida
Para 38 muajsh  
  
ca dmth morri ne enderr
 
besa
Para 38 muajsh  
  
UNE SHO SHUME SHPESH NE ENDERR BABIN TIME AJE SHTE I VDEKUR.POR UNE ESHO TE GJALLE DHE NE ENDRR E SHO QE AJE DO KTHEHET MADJE SHUM SHPESH EDHE SHTE KTHYRE.QKA DO TE THOT KJO ME TREGONI JU LUTEM.
 
tina
Para 38 muajsh  
  
kam par morre enderr qdo te thot kjo?
 
Maliq
Para 39 muajsh  
  
:d:d
 
Maliq
Para 39 muajsh  
  
dfdfdfd
 
Hydajet
Para 39 muajsh  
  
Pershendetje, kam pare nje nate qe isha pasagjer dhe makinen po e ngiste partnerja pastaj dola une nga krahu i shoferit dhe po e ngisja une makinen. Mund te me thoni cfar domethenie ka kjo enderr.
 
ilja
Para 40 muajsh  
  
kam pa nje ender te trishtuar: pash dy mace si te smura ( te lodhne shum ) dhe me vinte shum gjyna prej tyre, por paprit mu versul njera drejt ne fytyr duke me gervishur , u tremba dhe bertit me t`madhe saqe u zgjova nga gjumi poashtu edhe burrin e zgjova nga britmat qe bera, por qa eshte ma e keqja pata edhe mysafir, me duket se te gjith me degjuan. Ter diten mu dok qe ndjeva dhimbje ne fytyren time ! ca dot thot, ju lutem ma shpjegoni
 
mirjeta
Para 41 muajsh  
  
une gjithmon enderroj se kam motren gjall dhe luaj me te ajo vdiq para shum vite ishte bebe se kur vdiq une kam deshir qe motra ime te ishte dhe te luante me mua une gjithmon enderroj se jam me shum femi dhe motra ime është aty, ky ishte enderrimi im qe kam deshir ajo te jet gjall
a mund te ma kthesh pergjigjjen ne imailin tim te lutem mena-2003@hotmail.com
 
mirjeta
Para 41 muajsh  
  
une gjithmon enderroj se kam motren gjall dhe luaj me te ajo vdiq para shum vite ishte bebe se kur vdiq une kam deshir qe motra ime te ishte dhe te luante me mua une gjithmon enderroj se jam me shum femi dhe motra ime është aty, ky ishte enderrimi im qe kam deshir ajo te jet gjall
 
mirjeta
Para 41 muajsh  
  
une gjithmon po e enderroj veten si nje princes me kuror e bukur me nje princ dhe me shum diamante
 
klodi
Para 41 muajsh  
  
cfare eshte kur shikon morre ne koke,edhe do ta kapesh po te iken. e shikoj shpesh kete lloje endrr.te lutem me kethe pegjigje flm.
 
merita
Para 42 muajsh  
  
une shpesh po e sho veten ne enderr si nuse me vellu e lyer shum e bukur dhe qika e halles duke me mbajtur per dore qka domethan kjo enderr te lutem me trego nese ka mundesi ma shpejt
 
merita
Para 42 muajsh  
  
une shpesh po e sho veten ne enderr si nuse me vellu e lyer shum e bukur dhe qika e halles duke me mbajtur per dore qka domethan kjo enderr te lutem me trego nese ka mundesi ma shpejt te ma dergoni ne email add time lita--lita at suhareka.net
 
merita
Para 44 muajsh  
  
une shpesh e shoh ne enderr babain tim te ndjere, ai me ka vdekur para 13 vjeteve ,dhe shpesh shoh ne enderr duke ndertuar apo ne nje shtepi tjeter me plot mysafir ,mirepo edhe prej mysafireve qe jane te vdekur,qfare domethanje ka nese e shoh shpesh babane e vdekur ne enderr
 
Si ndihmon fizioterapia per te jetuar shendetshem
"Shpejtesi, saktesi dhe siguri" jane rezultatet e garantuara nga fizioterapistet e "The Only Center"

Pake pushimesh All Invlusive ne Korfuz, Halkidiki, Antalja, Rodos, Santorini & Budva.
Pake pushimesh All Invlusive ne Korfuz, Halkidiki, Antalja, Rodos, Santorini & Budva.

Të bukur dhe të rinj përjetësisht! Pse jo?! Tashmë është plotësisht e mundur...
Jetojmë në një kohë ku komunikohet masivisht përmes imazhit dhe si i tillë, ai duhet prezantuar në formën më të mirë të mundshme, për të transmetuar mesazhin e duhur.
Interpretimi i
EndrraveShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ermal
ikub #:
ENDRRA
1006020115


Argetohu Gjej
time.al
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt