0 0
 


Fjale me germen GJ
Gjarper, Gjyshi-Gjyshja, Gjaku, Gjaktrazim

Gjarpëri
Simbolizon organin seksual të mashkullit, që futet në brendësi e një shtroje ose përroske.
Është e konceptuar edhe si shprehje e frikës drejt dëshirave të ndrydhura, komplekse dhe mendimeve të këqija.
Energjia shëruese, burimi i dijes dhe i urtisë si dhe dëshirat seksuale.
Ndrydhja e dëshirave seksuale.
Ripërtërija e brendshme shpirtërore dhe personale.
Lakmia, zilia dhe xhelozia.
Gjarpri i madh – të kanë mashtruar, humbje, sëmundje, padrejtësia e madhe që të bëhet, armiqtë e rrezikshëm.
Gjarpri i vogël – para jush qëndrojnë disa ngatërresa të vogla, mërzitje, zemërim. Mund të ketë persona të pabesë, që rrethojnë personin dhe të cilëve ndjehet i bezdisur.
Kafshimi i gjarprit është sinonim i të nginjurit, shpifje, një armik i fuqishëm do të të bëjë dëm. Ose do të ndërpritni miqësinë e gjatë me njerëzit që ju janë shpifë.
Po e sheh gjarprin të rrotullohet kular pritet një rrezik që do të vijë, ose humbje parash.
E shkelë gjarprin ke miq të rremë.
Gjarpri me shumë koka – do të ndodhesh përballë tundimeve të këqija, ose do të jeni në rrezik të madh, ose tregon se ti bën shumë punë të papëlqyera.
Shumë gjarpërinj - jeni të rrethuar më miqtë tinëzar dhe të keqi, dobësi, pa qetësi kalimtare.
E vret gjarprin – e bën të pafuqishëm një armik, madje u pret një sukses i madh në punë ose rivalët e juaj.
Të blesh gjarprin do të pësosh një dëm të madh.
Po ta shihesh gjarprin brenda në shtëpinë tënde, kjo ka kuptimi e një armiku me qëllim të lig.
Në qoftë se gjarpri mbështillet rreth teje pa të bërë dëm, do të shoshë një mik të ngushtë, ndërsa po ta shoshën atë në rrugë, punët e tua do të kenë përfundim të mirë.
Në qoftë se një grua sheh në ëndërr se lind gjarpër, një të ligë të madhe do t’i bëjë vetes dhe të afërmve të saj.

Gjyshi - Gjyshja
Zakonisht gjyshja dhe gjyshi qofshin gjallë apo të vdekur e kanë kuptimin e dashurisë dhe respektit; është fjala për një ëndërr, në përgjithësi, paralajmëruese e fatit dhe e begatisë ose edhe jetëgjatësisë.
 
Gjaku
Thuhet se kur shikon nje enderr me gjake lahen te gjitha enderrat por gjithashtu gjaku eshte si simbol ne te gjithe jeten , Fuqia dhe jeta, keshtu qe nqs ju jeni ne fillimin e nje semundje nos e lini pas dore.
Nqs gjaku del prej jush ateher duhet te konservoni energji, nqs gjaku del prej nje njeriu tjeter mund te thote se ai/ajo po kerkon ndihme emosionalisht ose shpirterisht.
 
Gjaktrazim
Nje enderr ku ju jeni i inatosur ose ku jeni ndeshur me nje njeri te inatosur mund te jet duke iu paralajmeruar se disa zona te jetes suaj po ju dalin nga kontrolli.   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
klea
Para 5 muajsh  
  
Pershendetje. Jam shtatzane dhe kam pare ne enderr nje gjarper jeshil te madh.mamaja ime donte ta vriste dhe i mbeshtjell koken me nje bluze te sajen.gjarpri nuk ngordhi por sikur u fut brenda ne bark tim dhe leviste. Un ecja me frike sepse mos me kafshonte ne bark ose me hante femijen. Ju lutem ma shpjegoni dot kete enderr cfar do te thote..
 
egzona
Para 10 muajsh  
  
un kam par nje enderr veten time se gjarrpri po me kafshonte ne trup
 
elona
Para 11 muajsh  
  
Kam par enderr se isha duke ecur dhe pash nje gjarper per gjarperi se pari ishte katror pastaj gjarper normal dhe une duke menduar se eshte bombon e henga a mund ta di se qfar do te thot
 
resi
Para 12 muajsh  
  
prsh,,,munde tme spjegoni ,,,,kam pare ne enderr nje ore te vendosure ne dore qe po shkoja ne dyqan te vendosja bateri ,,,sepse shpeshe here i mbaronin baterit ,,,me respekt resi
 
resi
Para 12 muajsh  
  
prsh ,,cfare do te thot te shikoshe ne enderr ore te vendosur ne dor ,klm bye
 
mirjeta vokshi
Para 18 muajsh  
  
Cfare do te thote nese sheh nje gjarper kobra , ngjyre pakashum te verdhe ose gri, me lekure shkelqyese dhe me pika te zeza. plus gjarpri oshte shume I gjate.
 
esma
Para 21 muajsh  
  
un e kam par ne ënder sikur e kam ngren gjarprin
 
alba
Para 23 muajsh  
  
me kan pare ne enderr nje goc sikur nje gjarper i madh donte te na kafshonte dhe se fundmi kafshoi mua.ju lutem me shpjegoni cfar do te thot se kam shume frik
 
jola
Para 25 muajsh  
  
kam pare nje enderr me gjarperinj shum te medhenj dhe te trash. Ata ishin me ngjyrat e ylberit. Papritmas me rrethuan dhe un nuk dija nga te shkoja sepse isha e rrethuar nga gjarperinjt.Pas meje erdhi nje gjarper edhe me i madh ata u friksuan dhe u larguan, kur u ktheva nga ai ai nxori gjuhen jasht, por me pas iku (sme beri asgje) ............ mund te ma shpjegoni ju lutem sepse jam shum kurioze ta di.
 
jola
Para 25 muajsh  
  
nuk edi ne rast se jan te ver8 sepse miqt e mi me thojn te kunderten per gjarprin.
 
Enkeleta
Para 26 muajsh  
  
Mund te me spjegoni ket enderr ju lutem, kam par ne enderr kinse ne nje fush ose then ndryshe luadh te gjelbert disi isha un me prinderit kur paprit erdhi ish i dashuri im dhe un e ula koken nga turpi e ai qeshte pas pak u nis ne nje drejtim tjeter dhe babai im pas tij shkoi.. ?
 
besjana
Para 27 muajsh  
  
qfar do te thot nse sheh ne enderr kli me krah lart ne qiell me respekt dhe me dituri nga besjani ju pershendes shum nga ana juaj dhe me tregoni ju aq sa din kloni mir ?
 
besjana
Para 27 muajsh  
  
qfar do te thot nse sheh ne enderr kli me krah lart ne qiell me respekt dhe me dituri nga besjani ju pershendes shum nga ana juaj dhe me tregoni ju aq sa din kloni mir ?
 
fjolla
Para 27 muajsh  
  
kam par hajnin
 
fjolla
Para 27 muajsh  
  
kam par hajni qfar do thot
 
rrahime
Para 31 muajsh  
  
po shoh anderr gjushen \
 
ardita
Para 33 muajsh  
  
shikoj ne enderr shum shpesh djalin qe mua me pelqen ai me qendrom shum afer ne enderr ,por ai ne rralitet me shan..
 
Xheni
Para 33 muajsh  
  
Kam par ish te dashurin 2 dit pasi ka vdekur dhe nuk me fliste
 
arijana
Para 36 muajsh  
  
shum her po shoh xhami qka do te thot kjo
 
gentonis
Para 38 muajsh  
  
shum w mir shenja e bricjapit kejtt te verteta
 
matilda
Para 38 muajsh  
  
kam pare ne enderr nje gjarper shummmmmmm te madhe ishte i trashe dhe kishte ngjyr te bardhe mund te ma pershruani pak se fare do te thot kjo ju lutem
 
gentonis
Para 45 muajsh  
  
shum mir shenja e shigjetarit
 
Si ndihmon fizioterapia per te jetuar shendetshem
"Shpejtesi, saktesi dhe siguri" jane rezultatet e garantuara nga fizioterapistet e "The Only Center"

Pake pushimesh All Invlusive ne Korfuz, Halkidiki, Antalja, Rodos, Santorini & Budva.
Pake pushimesh All Invlusive ne Korfuz, Halkidiki, Antalja, Rodos, Santorini & Budva.

Të bukur dhe të rinj përjetësisht! Pse jo?! Tashmë është plotësisht e mundur...
Jetojmë në një kohë ku komunikohet masivisht përmes imazhit dhe si i tillë, ai duhet prezantuar në formën më të mirë të mundshme, për të transmetuar mesazhin e duhur.
Interpretimi i
EndrraveShfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: ermal
ikub #:
ENDRRA
1006020128


Argetohu Gjej
time.al
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt