Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Coca Cola për herë të parë edhe alkoolike
 
Shperndaje
ikub#: 1803080145
Coca Cola për herë të parë edhe alkoolike Gjigandi amerikan të prodhimit të pijes më të famshme në botë do t'i duheshin plot 130 vjet për modifikuar në një farë mënyrë filozofinë e saj.
E njohur si ikona e pijeve jo alkoolike, Coca Cola duket se është e detyruar të ecë me hapin e kohës. Për të mbijetuar në tregun e ashpër, ajo ka njoftuar se do të hedhë në treg një version të ri alkoolik. Pija do të prodhohet në Japoni dhe gjasat janë që aty të mbetet.
Prodhimi i ri do t'i takojë kategorisë Chu-Hi, njofton presidenti i Coca Cola-s për Japoninë, Jorge Garduño. Mendohet se në Japoni, ndryshe nga vende të tjera, një version alkoolik i Coca Cola-s mund të jetë më i kërkuar, e lidhur kjo me zakonet e vendasve që anojnë më shumë drejt pijeve alkoolike.
 

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: COCA COLA JAPONIA PIJE ALKOOLIKE 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved