Chang’e 4. Arrijnë imazhet e para të pjesë së fshehur të Hënës
 
Shperndaje
ikub#: 1901110146
Chang’e 4. Arrijnë imazhet e para të pjesë së fshehur të Hënës Kina ka transmetuar imazhe të reja të pjesës së fshehur të Hënës.
Fotot dhe videot janë transmetuar nga kanali shtetëror kinez Cctv dhe pasqyrojnë rover-in Yut 2 dhe lander-in Chang’e 4, i cili e ka transportuar atë. Janë imazhe në 360 gradë të marra nga një kolazh prej 80 fotogramesh të regjistruara nga një kamera në brendësi të lander-it, i cili ka kryer një rrotullim rreth rover-it vetë.
Nga këto imazhe mund të shohim që zona është e rrethuar nga disa kratere të vegjël.
 
 
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: CHANG’E 4 HENA KINA

Marre nga ikub.al


*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved