Pse kafshët ose insektet blu janë kaq të rralla
 
Shperndaje
ikub#: 2005170030
Kafshët më unike janë me ngjyrën blu.
FOTO GALERI
Ngjyra e preferuar e shumicës së njerëzve është blu, madje sipas hulumtimeve 75 vende të ndryshme kanë ngjyrën blu në flamujt e tyre kombëtar. Por për disa arsye, në natyrë, kjo ngjyrë nuk mund të gjendet shumë shpesh, veçanërisht kur bëhet fjalë për kafshët. Dhe aq të rralla janë kafshët me ngjyrë blu saqë ju mund t’i numëroni. Ne gjithmonë mahnitemi me krijesat e natyrës dhe kemi pyetje për çdo gjë se si funksionon. Kështu që shfletoni galerinë e mësipërme për të kuptuar se pse kafshët blu janë kaq të rralla.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BLU KAFSHE NATYRE NGJYRE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved