8 truke psikologjike për të përballuar manipuluesit
 
Shperndaje
ikub#: 2005200095
Ju nuk do të mashtroheni nga një manipulues nëse mësoni këto teknika.
FOTO GALERI
Teknika më e mirë për të fituar besimin e njerëzve është manipulimi. Psikologjia njerëzore është e tillë që mund të kontrollohet. Pra ne ndeshemi me lajka me shprehje të ndryshme, shfajësime që janë pjesë e manipulimeve. Dhe për të mbrojtur veten nga ndikimi i jashtëm, duhet të njiheni me metoda të ndryshme të manipulimit. Ju duhet të dini çdo manipulim për ta luftuar atë edhe kur është i fshehur mirë. Në galerinë e mësipërme do të mësoni se çfarë duhet të bëni për të mos rënë në kurthin e manipuluesve. 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: HILE MANIPULIM MASHTRUES PSIKOLOGJI TRUKE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved