7-të zakone nga shtete të ndryshme, që i lënë të huajt gojë hapur
 
Shperndaje
ikub#: 2005210097
Ndonjëherë disa ndryshime bëhen shokuese për njerëzit që nuk i njohin.
FOTO GALERI
Rreth e përqark botës, njerëzit kanë mënyrën e tyre të të bërit të gjërave. Pra, nuk është për t'u habitur  nëse disa gjëra janë normale në një vend dhe në një shtet tjetër janë fyese. Në fakt, disa gjëra që mund t'iu duken si fyese, pra të bërtisni dhe të ndiheni të ofenduar, në të vërtetë mund të konsiderohen të sjellshme ose normale në një vend tjetër. Por në këtë artikull do të njiheni me kultura të ndryshme që e bëjnë një vend unik dhe të dallueshëm nga vendet e tjera të botës. Shfletoni galerinë e mësipërme dhe njihuni me disa nga zakonet të cilat në vende të tjera nuk lejohen. 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: BOTE NDRYSHIME RESPEKT SJELLJE ZAKONE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved