7 ushqimet më të vjetra në botë që ekzistojnë ende sot
 
Shperndaje
ikub#: 2005290044
Këto janë disa nga ushqimet e civilizimit të hershëm që përdoren ende sot. Mësojini cilat janë dhe mos i lini pa provuar.
FOTO GALERI
Njerëzimi ka një histori të pasur. Civilizimi sot po bën gjëra të jashtëzakonshme që nuk ekzistonin para Krishtit. Në përgjithësi ne e shohim historinë nga pikëpamja gjeografike, teknologjike, fetare apo nga ajo e besimit, duke harruar diçka shumë më të rëndësishme se të gjitha këto: ushqimin. Civilizimi i hershëm ka pasur gatime mjaft interesante që përdoren edhe sot e kësaj dite. Disa me siguri i keni provuar, e disa të tjera duhet t’i provoni.
 Shfleto artikuj te tjere per: EKZISTENCA LASHTESIA USHQIME VJETERSIA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved