Njihuni me 4 ciklet alternative te gjumit
 
Shperndaje
ikub#: 2005290124
Janë disa lloje gjumi, kështu që gjini veten se te cili cikël bëni pjesë ju...
FOTO GALERI
Gjumi monofazik është lloji më i popullarizuar i gjumit. Ne fakt ka disa mënyra për ta shpërndarë kohën tuaj të pushimit dhe ta përshtatni me orarin tuaj si dhe me orën tuaj trupore. Për shembull, një siesta është shumë e zakonshme në disa vende, si Spanja dhe Meksika. Dhe ai orar i gjumit është lloji bipazik, sepse ka 2 periudha gjumi, periudhën e gjatë kohore - natën dhe periudhën e shkurtër - gjatë ditës. Në galerinë e mësipërme do të mësoni se si mund të keni më shumë kohë gjatë ditës duke rregulluar orarin tonë të gjumit. 
 
 Shfleto artikuj te tjere per: CIKLE DITE GJUME NATE SHENDET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved