5 foto klishe “të bezdisshme” që po ndryshojnë përfundimisht
 
Shperndaje
ikub#: 2005300015
A keni vërejtur ndonjëherë që disa reklama me flamuj, paketim, fletëpalosje dhe ilustrime artikujsh duken jashtëzakonisht të ngjashme, edhe pse ato janë krijuar për qëllime të ndryshme?
FOTO GALERI

Të moshuarit energjikë që përqafojnë njëri-tjetrin na ftojnë të blejmë një aparat dëgjimi dhe kopshtarie. Gratë që hanë sallata duke qeshur insistojnë në një dietë të shëndetshme etj. Platforma e fotografisë së aksioneve, Depositphotos, bëri një listë të fotografive klishe më të larta të aksioneve që kanë evoluar prej kohësh, megjithatë, ato preferohen ende nga marketingu.

Ndryshe, si mund t'i shpjegoni ato në reklamat moderne? Sidoqoftë, ka një lajm të mirë për ata në industrinë e reklamave: ne kemi 7 alternativa për klishetë e vjetra të mira!
Shfleto artikuj te tjere per: FOTO KLISHE NDRYSHIMI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved