6 Gjëra që të pasurit i bëjnë ndryshe
 
Shperndaje
ikub#: 2006010071
T. Harv Eker tha dikur: "ishte aritmetike dhe e thjeshtë: të ardhurat tuaja mund të rriten vetëm në masën që ju bëni." Do të thotë që pasuria nuk ka të bëjë vetëm me punën, por ka të bëjë edhe me mënyrën tuaj të të menduarit.
FOTO GALERI

T. Harv Eker tha dikur: "ishte aritmetike dhe e thjeshtë: të ardhurat tuaja mund të rriten vetëm në masën që ju bëni." Do të thotë që pasuria nuk ka të bëjë vetëm me punën, por ka të bëjë edhe me mënyrën tuaj të të menduarit. Njerëzit e pasur investojnë në fitime 24 orë në ditë, duke bërë gjëra të zakonshme, por jo si njerëzit e zakonshëm.

Ne mësuam shumë për zakonet e njerëzve më të pasur në botë dhe shpresojmë se edhe këto gjëra do t'ju japin një avantazh!

 
Shfleto artikuj te tjere per: GJERA NDRYSHE PASURI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved