E jashtëzakonshme! Artisti që krijon portrete me një hekur dhe tyl
 
Shperndaje
ikub#: 2006010055
Benjamin Shine është një artist i cili ka kaluar më shumë se 10 vjet duke përsosur artin e tij unik të hekurosjes dhe tylit me shtresa.
FOTO GALERI

Ai vendosi të punojë me këtë pëlhurë sepse është më i përshtatshëm për krijimin e hijeve. Portretet e tij mund të shndërrohen në skulptura të mahnitshme si brenda dhe jashtë, madje ai e ka ekspozuar punën e tij edhe në botën e modës.

I magjepsur nga talenti i Shine, ne zgjodhëm 15 vepra të tij për të treguar se arti mund të krijohet në mënyrat më unike dhe të duket mahnitëse gjatë rrugës.

 
Shfleto artikuj te tjere per: ARTISTI HEKURI KRIJIMI TYLI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved