Njihuni me bimët sukulent më uniket në planet
 
Shperndaje
ikub#: 2006020105
Zyra juaj ka nevojë për këto lloje bimësh.
FOTO GALERI
Me siguri keni parë dhjetëra sukulent tani sepse ato janë lloji më i popullarizuar i bimës që mbahen në shtëpi dhe zyra. Ato duken interesante dhe nuk ju marrin shumë kohë për mirëmbajtjen. Prapëseprapë këto lloj bimësh kërkojnë një atmosferë të mrekullueshme në një dhomë apo hapësirë zyre, duke krijuar freski, pamje të gjelbër dhe me një horizont qetësues. Që të mos harroni, sukulentet hyjnë në familjen e kaktusit. Duan ajër të thatë dhe kontakt të drejtpërdrejtë me rrezet e diellit. Nëse po mendoni t'i jepni zyrës suaj pamjen më të veçantë në këtë artikull do të gjeni sukulentet më të bukura që keni parë ndonjëherë. Vetëm nëna natyrë mund të lindë bukuri përrallore, shfletoni galerinë e mësipërme duke marrë pak frymëzim nga këto bimë. 
 Shfleto artikuj te tjere per: BIME BUKURI DEKOR PLANET ZYRE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved