9 tipet e dyfytyrësisë që përballen femrat
 
Shperndaje
ikub#: 2006130040
Paragjykimet ndaj femrës janë të pashmangshme...
FOTO GALERI
Standardet e dyfishta janë arsyeja e përjetshme e vuajtjeve njerëzore. Për shembull, studimet kanë vërtetuar se për shkak të pabarazisë gjinore në tregun financiar, burrat kanë më shumë përparësi ndaj grave. Koha kalon, por duket se paragjykimet qëndrojnë të fiksuara në kokat e shumë njerëzve. Shpresojmë që njerëzit t’i shmangin me kohën këto komplekse dhe të bëhen më të arsyeshëm, shfletoni galerinë për të kuptuar dyfytyrësinë që përballen femrat. 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: DYFYTYRESI FEMER PAMJE PARAGJYKIME

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved