Njihuni me historinë e panjohur të gjeniut William James Sidis
 
Shperndaje
ikub#: 2006150119
Mësoni tashmë historinë e jetës së William James Sidis dhe arsyen pse ai nuk është aq i njohur.
FOTO GALERI
Albert Einstein kishte një IQ të vlerësuar prej 160, IQ e Issac Newton është 190, dhe IQ i Mark Zuckerburg është 152. Këta burra të famshëm njihen si gjenitë absolute në të gjithë botën. Por dikur jetonte një person, IQ e të cilit ishte midis 250 dhe 300! William James Sidis, ishte një matematikan i jashtëzakonshëm me një fëmijëri të egër. Gjithashtu ai ka shkruar edhe shumë libra, për të mësuar më tepër rreth historisë së tij shfletoni galerinë e mësipërme. 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: FEMIJERI GJENI HISTORI JETE WILLIAM JAMES

Marre nga ikub.al

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved