Dizenjuesit miq të ekologjisë që na kanë bindur se natyra duhet respektuar
 
Shperndaje
ikub#: 2006260087
Të lejosh një pemë të rritet në një pjesë të brendshme në vend që ta shkurtojmë atë ose të krijojmë një urë të gjelbër mbi një autostradë për të ndihmuar kafshët e egra të migrojnë.
FOTO GALERI

Këto gjëra të vogla në të vërtetë bëjnë një ndryshim të madh - sidomos sot, kur natyra na duhet më shumë se kurrë ! Faleminderit Zotit ka shumë modele të këndshme, eko-miqësore që duken sikur dizenjuesit  janë përgjegjës për mjedisin dhe e respektojnë natyrën.

Ishulli i Krishtlindjes, Australi ka mbi 30 nënkalime dhe ura për të lejuar që gaforret e kuqe të shkojnë në plazhe për tu bashkuar.

Vend i dedikuar ku mund të vendosni shishet e riciklueshme për njerëzit që mbledhin shishe dhe  nuk duhet të gërmojnë nëpër plehrat me erë të keqe për t'i marrë ato.

Thika që janë bërë nga dorezat e pirunit!

Një mbikalim i gjelbër në Singapor, që kafshët të kalojnë rrugën të sigurtë

Një restorant që vendosi të linte pemën të rritej në vend që ta shkurtonte

Tunelet e breshkave nën shinat hekurudhore në Japoni, për të minimizuar vonesat e trenit dhe për të shpëtuar breshkat nga dëmtimet

Një hidratant zjarri që përdoret edhe si një burim uji për qentë në këtë park

Njerëzit që vendosin gardhin mbi rrënjët e pemës, në vend që t’i presin ato

Një burim uji që ju tregon se sa shishe uji janë ruajtur duke e përdorur atë

Holanda ka krijuar ura për kafshët që quhen eko-tubacione.

Në vend që ta prisnin pemën, ata bënë një rreth rrotullim.

Një urë për ketra në Longview, Washington

Respekt i vërtetë për natyrën

Shfleto artikuj te tjere per: DIZENJUES EKOLOGJIA MIQ NATYRA RESPEKTI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved