Njihuni me 8-të arkitektët më të mëdhenj në histori
 
Shperndaje
ikub#: 2006300037
Ndërtesa të mrekullueshme nga arkitektët më të mëdhenj.
FOTO GALERI
Kultura jonë është formuar nga ajo që ne shohim dhe është pjesë e rëndësishme. Stilet dhe format arkitekturore jo vetëm që tregojnë ndryshimet në shoqëri, por mund të shprehin edhe mënyra të reja mendimi. Arkitektët modernë kanë gjetur shumë rrugë dhe mënyra për të sjellë bukuri në qytete, bukuri që na rrethojnë dhe promovojnë peisazhin në një plan të përgjithshëm. Shfletoni galerinë e mësipërme.
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: ARKITEKTE HISTORI KULTURE NDERTESA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved