Një zgjidhje e thjeshtë si të mos iu vriten veshët nga maska
 
Shperndaje
ikub#: 2007070067
Një zgjidhje e thjeshtë si të mos iu vriten veshët nga maska Që llastika e maskës të mos ua vrasë më veshët nga mbajtja me orë të gjata, ja një gjest i thjeshtë që mund të bëni.

Jeni në punë dhe në këtë periudhë koronavirusi jeni të detyruar të mbani maskë gjithë kohës? Përveç vapës problem iu shkaktojnë dhe llastikat tek veshi? Ka një zgjidhje për këtë. Parimi është shumë i thjeshtë, mjafton të keni një kapëse fletësh metalike. Vendoseni njërin llastik tek ajo dhe mbrapa kokës mundohuni të kapni edhe llastikun e veshit tjetër.

Në këtë mënyrë maska do qëndrojë e puthitur pas kokës dhe do ndiheni rehat pasi veshët nuk do irritohen më. 

Shfleto artikuj te tjere per: GJEST LLASTIK MASKA VESHET

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved