Biftek Furre Picajol ( tek piceri Era)

 
Për garniturë sugjerohen patate të furrës me karrota e speca po të furrës,

era

Biftek Furre Picajol

 

Përbërësit (për person):

 

Biftek Gici 200 gr

Domate 50 gr

Mocarela 40 gr

Hudhra 2 thelpinj

Majdanoz 2 fije

Borzilok 2 fije

 

Pregatitja: Biftekun e gicit e marinojmë në një perzierje limoni e vaj ulliri (50%-50%) për 12 orë. Biftekun e vendosim në një tavë të spërkatur me vaj ulliri. Përsipër vendosim me radhe të gjithë përbërësit e tjere duke lënë mocarelën në krye. Ngrohim furrën e avullit në 180 gradë, dhe kur të jetë ngrohur e fusim tavën në furrë për 10 minuta. (Në cdo furrë tjetër duhet lënë në 250 gradë për 10 minuta). Tava lihet për kaq pak pasi mocarela e domatja nuk duhet ta humbin freskinë e tyre, si dhe që domatja mos ta forcojë biftekun.

 

Për garniturë sugjerohen patate të furrës me karrota e speca po të furrës, ose perime të ziera të spërkatura me krem uthulle (uthull balsamike mushti, mund të gjendet në supermakete).

 

Vlerat Ushqyese të Pjatës

 

                                     Vlera ne gram                       % e Vlerave te Rekomanduara

                                                                                  Ditore

Kalorite                         420.55                                36.68%

Yndyrna Gjithsej             23.72                               38.68%

Yndyrna te Ngopura        7.73                                 20.80%

Kolesterol                      0.06                                    5.07%

Sodium                          0.12                                      9.81%

Karbohidrate Gjithsej  29.27                                   12.90%

Fibra Ushqyese             3.24

Sheqerna                      4.57

Proteina                       19.62

Kalcium                        0.23

Potasium                     253.96

 

Kjo është pjata e ditës e cila është një nga pjatat e paketës së drekës së shërbimit katering. Për më shumë informacion kontaktoni në:

04 2264475

04 2274949

0692065000

info@era.al

Vendndodhja: e papercaktuar
 Pershtypje
Kerkova per turizmin ne Angli
Nga: Ana
Nje faqe mjaft cilesore,dhe shume e nevojshme. Informacionet qe m'u deshen i gjeta,faleminderit.
Me pelqen shume faqja juaj
Nga: Pune te mbare!
me pelqen shume faqja juaj pune te mbare`
Publikova nje sherbim nga salloni, dhe fitova shume kliente.
Nga: B&B Hair Style
Jeni nje faqe ne internet qe ndihmoni shume dhe jeni shume korrekt me klientet Tuaj.Kjo eshte shume
e rendesishme.Vazhdoni keshtu,fitoni popullaritet
kerkova oferta per v.lira pune ne kompani dizajni per djalin
Nga: Moza
ju lumte, keni nje faqe goxha cilesore, me te dhena sh te nevojshme per te interesuarit, aplikuam
,dhe u njoftuam per interviste me ndermjetesine tuaj, suksese
Koment nga Eri
Nga: Eri
Eshte website shume zbavites dhe informues pasi ketu mund te gjesh cfaredo informacioni qe deshiron
ne fusha te ndryshme.Ju uroj gjithe te mirat dhe pune te mbare stafit !!!
Jep pershtypjen tende »

Shfleto artikuj te tjere per: RECETE GATIMI
Postuar nga: khoxha
ikub #:
1008130112