ebuy.al
Alexa Alexa
0 0
63
 
AMBASADA SUEDEZE
Ambasada

15.691
LEXIME
62
KOMENTE
0
OFERTA

Rr.“Pjeter Budi”, Nr. 56 (Qyteti Studenti)
Tiranë

Ambasada e Mbreterise se Suedise


+355 42 380 650
+355 42 380 660
ambassaden.tirana@foreign.ministry.se
www.swedenabroad.com
Biznese Te Sponsorizuar
union
Oferta/Produkte te zgjedhura
Keni menduar te keni nje apartament p...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj
Si mund te hiqni celulitin dhe te dob...
.
FEMIJE TE LUMTUR, VETEM ME BRUMS
Formula e BRUMS paraqet: 1. Produkte me cilesi te larte qe gjithmone plotesojne shijet dhe vleresim
Turqia: 355 € - All Inclusive
.
Durres, shitet Apartament 105 m2
Me siperfaqe 105m2.
Berat, shitet Truall + Ndertese 488 m2
.
Budva - All Inclusive
450 EUR
Lule te fresketa per buqeta e kompozi...
Sipermarrje Gjelberimi Gjoka perfaqeson nje rrjet te dyqaneve me te mira te luleve ne Tirane
UDHETIM TURISTIK NE SELANIK
UDHETIM TURISTIK NE SELANIK NISJA NE DATEN 26 PRILL/55 EURO
Te tjera


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: admin
Lexuar: ikub #:
 63  15.691 805244600

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
regja
Para 6 ditesh  
  
prsh.aka mundsi me drego qfar dokumentesh duhet per emigrim per ne suedi
     
arben
Para 8 ditesh  
  
Pershendetje! do ja te dija cfare dokumentacioni duhet per te emigruar ne Suedi?
     
arben
Para 8 ditesh  
  
Pershendetje! do ja te dija cfare dokumentacioni duhet per te emigruar ne Suedi?
     
mirry
Para 18 ditesh  
  
Kush mund t'me thot se si duhet t'ia bej une qe i kam leternjoftimin te Italis krejt i kam Pervec Passaportes edhe a mund te punoj atje kam Diplomen e Mjeksis drejtimi Fisioterapeut e kam kry ne Shkup a mundem te punoj ne Suedi me kto kushte ??Ju lutem pres Pergjigje Te sakta
     
blertoni
Para 30 ditesh  
  
Qfar dokumenta duhen per bashkjetes perkatsisht per sambo
-2     
emine
Para 2 muajsh  
  
Ju lutemi a mun dikush me nimu qfar te pysin ne intervis per bashkjetes
     
emine
Para 2 muajsh  
  
Ju lutemi a mun dikush me nimu qfar te pysin ne intervis per bashkjetes
     
Biniii
Para 4 muajsh  
  
Qfar dokumenta duhen per bashkjetes perkatsisht per sambo edhe qfar pytje mujn me ra nintervist
+2     
Bana
Para 5 muajsh  
  
Mirdita deshta me ju pyt aeshte e vertet qe me kan shtatzan me shpejt shkon te burri suedij me fal per pengim qe ja bera. Nese ka munsi mem tregu
     
smajl
Para 6 muajsh  
  
me falni deshta tju bejnje pytje a ka ndonje viz pune per ne suedi ne qoft se ka ju lutem qe me tregoni
     
besa
Para 7 muajsh  
  
kshyre pershembull nese e ki ni familjar jasht edhe nese ka firm tveten aj kur ti duhet puntor munet met marr ty atje veq maspari duhet me nxerr pasaporten pastaj duhet do dokumente aj nsuedi mi qu deri sa ta pranojn se jon 2 niher duhet me pranu tparen pastaj tdyten e para osht ma me rendsi e nese ti pranojn dyjat duhesh me shku nmaqedoni per me mar vizen , pastaj shkon atje punsohesh , pastaj pas 3ose 6 muajve munesh me marr familjen grun/burrin edhe fmit po fmit nese i kan se di a permi 18 a permi 21 nuk mujn me ardh veq nese don me punsu atje . Mos e leni pasdore se nuk osht hajgaree
     
Liridon
Para 9 muajsh  
  
pershendetje ,kerkoj nje sqarim lidhun me marrjen e nje vizë pune suedeze qysh mundem me marr dhe cilat jan hapat qe duhet ber faleminderit per mirkuptim
+0     
ester
Para 9 muajsh  
  
Pershendetje! do ja te dija cfare dokumentacioni duhet per te emigruar ne Suedi?
+5     
hadi_fr@hotmail.com
Para 12 muajsh  
  
per shendetje jam nga Ks Jam Qfar dokumentacioni duhet per viz turistike mi pas me derzu vizen ne abasaden e shkupit ju kisha lut kush din mem tregu se edhe nja 1 muj kysmet ma dergojn vizen per viz turistike qfar dokumentacioni duhet me pas une me i dergu ne abasaden e shkupit me viz
+0     
Kristian Vukaj
Para 13 muajsh  
  
Pershendetje!! kam bere aplikimin ne konsullaten suedeze ne tiran per vive punet ne suedi. tani kam marre pergjigjen pozitive per dy vite. tani me nevojitet vetem viza. Ku mund te drejtohem me vendimin e gjykates suedese per te marre karten suedese ose vizen. a mund te me sqaroni se qfare rruget duhet te ndjeke tani?? Faliminderit
+0     
shemsi aliu
Para 14 muajsh  
  
qka duhet me pas per viz suedeze per bashkim familjar flm,per mirkuptim.
     
mirjeta
Para 14 muajsh  
  
pershendetje , um i kom derzu dokumentat per viz familjare qe 6 muj po ende nuk kom marr pergjigje a kish pas mundesi mem tregu edhe sa zgjat kjo procedur ju faliminderit
+0     
maksim
Para 15 muajsh  
  
pershendetje a mundeni mem tregu se qfar dokumentash duhen per me apliku per viz suedeze viz turistike .falemnderit per mirkuptim me falni nese ju pengoj
     
sami
Para 15 muajsh  
  
pershendetje aka munsi me marr naj informat une kam apliku qe 6 muj per bashkim familjar ikam kry me intervist me gjitha qe 6 muj edhe hala skam marr informata kurgjo amerr edhe shum ko kjo procedur flm
+0     
bri
Para 15 muajsh  
  
cfare dokumentacioni duhet per te emigruar ne Suedi
-4     
nexhat
Para 15 muajsh  
  
PERSHENDETJE JAM NEXHATI NGA SKENDERAJT DESHTA TJU PYS PER NJE DJAL TE VLLAVT NE VITIN 1997 KA LINDUR NE MALMO TE SUEDIS IKA LETRAT ESPITALIT MAS 3 MUJSH U KTHY ME NANEN E VET NE KOSOV TASH ESHT 15 VJEQAR AKA GJASA ME SHKU QKA DUHET ME BA FLM PER MIRKUPTIMIN
+0     
nexhat
Para 15 muajsh  
  
PERSHENDETJE JAM NEXHATI NGA SKENDERAJT DESHTA TJU PYS PER NJE DJAL TE VLLAVT NE VITIN 1997 KA LINDUR NE MALMO TE SUEDIS IKA LETRAT ESPITALIT MAS 3 MUJSH U KTHY ME NANEN E VET NE KOSOV TASH ESHT 15 VJEQAR AKA GJASA ME SHKU QKA DUHET ME BA FLM PER MIRKUPTIMIN
-1     
shenazi ramadani
Para 18 muajsh  
  
prsh ju kisha lut qa me be qa dokumentash duet me shku me kontaktu djalin tim ne swedi sekam taku 5 vjet asd as ku eshte as qa eshte kisha dash donje ndihm me gjet djalin qe edhe aj te jet i gzum i lumtur me dit cilen eka babe te vertet kushe eshte baba biloghik itina aj tash ika 8 vjet du si cdo fmij edhe aj te ket kontakt me baben evertet ju kisha lut shum mem ndihmu nuk ngjehem mir psikisht qe edhe nr e mob va lej per cdo rast 071733831
     
fitim
Para 19 muajsh  
  
me falni deshta tju bejnje pytje a ka ndonje viz pune per ne suedi ne qoft se ka ju lutem qe me tregoni
+0     
rrushe
Para 19 muajsh  
  
pershendetje ju kisha lut mem tregu qfar dokumente me duhen per suedi me kunorzim jampres ndo nje ndimes
     
shukipz
Para 19 muajsh  
  
pershendetje desha te informohem jam i fejuar dhe dua te aplikoje per visa sambo dua qe ta di cfar dokumente me duhen dhe za zgjate visa flm pres pergjigjen
+7     
sami haziri
Para 19 muajsh  
  
pershendetje une kom apliku per bashkimfamiljar sambo ne suedi e pom intereson qe 2 jav intervisten ekam kry po amun mem tregu dikush sa po merr ko apo qysh duhet mu lidh une em ambasad te shkupin per mu informu ju pershendes
+0     
qamil
Para 20 muajsh  
  
Pershendetje.
ju lutem me tregoni ose me ndimoni se si mund te kerkoj vize pune ose per te emigruar ne suedi


+1     
liridon
Para 20 muajsh  
  
un jom ne ksovo a ka noj mnyr qysh me shku ne norway si azil ose diqysh titer qe din dikush diqka tregom ,,, ,,
     
vaLonnnnn
Para 20 muajsh  
  
kerkoj.. nje vajz.. me i bo letrat..me Pare... ne Suedi.. e pagoj.. me marrveshjee..ju lutem me lajmru email adresen time va_loni_d2@hotmail.com ose nr i tel. Mobil..+377 44 518 363 !
     
vaLonnnnn
Para 20 muajsh  
  
kerkoj nje Lidhje.. per me shkuar ne USA... apo CANADA.. ju lutem me lajmroni nr tim.. 044 518 363 Vetum Lidhje Serioze.. kerkoj ju lutem flm !
-2     
primi
Para 20 muajsh  
  
ju lutem me informoni far dokumenta duhet per viz sdudntore
+2     
valon
Para 20 muajsh  
  
kerkoj.. nje viz.. te punes.. e paguaj.. sa te kushton... viz. per ne USA.. Canada.. SUEDI.. per ku du qe ka jam interesuar.. per nje viz te PUNES.. Lidhjee.. seriozee me lajmru nr tim 044 518 363 !
     
gentian marra
Para 21 muajsh  
  
persh,doja me dit me pasaportat biometrike lejoemi ne suedi apo duhet nje aplikim per vise,ose per leje qendrimi ose leje pune mund te maresh,ju flm
+2     
ikmet
Para 21 muajsh  
  
pershendetje si jeni si kaloni si ka mundesi mem ndihmu dikush per me ardhe ne sueddi ju lutem ky eshte numri im 00389 70 74 94 14 me respekte shqipeee
-1     
gezim
Para 21 muajsh  
  
pershendetje deshiroj te bej aplikim per ne ambasaden e suedis por dua sambo por nuk po e di se qfar dokumente duhet ti kem qe te aplikoj
+1     
gezim
Para 21 muajsh  
  
pershendetje a mund te di se qfar dokumente me duhet qe te aplikoj per viz suedeze un dua te aplikoj samba por nuik po e di se qfar dokumente duhen falemindeit peres pegjigjen tuaj
+0     
shqiprim
Para 21 muajsh  
  
qfar dokumenta duhet mi pas per ni viz studentore per ne suedi
     
fatos
Para 22 muajsh  
  
pershendetje a mundet dikush mem tregu se a punon ambasada suedeze ne tiran
-2     
albulen
Para 22 muajsh  
  
pershendetje me falni amundem te di se qfar dokumente duhen per ambasad te suedis per viz turistike,jam me kontrat pune,ju lutem me informo te pakten qka duhen me pas qe me apliku ju pershendes
-3     
xhorxhi
Para 24 muajsh  
  
pershendetje un deshta me dit prej jush pse jan duke ikur shqiptar ne suedi dhe jan duke kerkuar azil aa behen letra apo jo ......
+0     
burim
Para 25 muajsh  
  
tung tung adelin jo spo pengon hiq po qe dush une ta qoj nje viz e vjen ne suedi me pa qka osht suedija edhe qysh asht puna ne suedi burimos@live.at
     
learti-1@hotmail.com
Para 26 muajsh  
  
pershendetje aka munsi mem tregu nusen ekam ne suedi e tash vjen ne maj qit vit 2012 kome ba kunor aka munsi me me tregu se qfar dokomenta duhet me pas une per me ardh ne tiran qe mi derzu une qe ka munsi me tregoni qysh esht procedura qfar dokomentash me duhen mu falemenderit shum shum
+1     
serina
Para 27 muajsh  
  
a mund te di cfar dokumentash duhet me plotsu per vize pune ne suedi?
-2     
vllaznimi
Para 27 muajsh  
  
pershendetje a ka mundesi mem tregu qfar dokumenta duhet per me apliku per intervist per bashkim familjar dhe cilat dit punoni per me ardh flm per respkt
-1     
visari
Para 27 muajsh  
  
a ka mundesi mem tregu a duhet me ba terrmin ne ambasad me apliku per viz turistike prinderit jan penzjonera nese ka mundesi mem treguuu
-2     
mehmet shala
Para 29 muajsh  
  
apershendetje a ka mundesi me dit kom apliku para dy mujve edhe sa kom me duhet me prit e edhe a ma kan ban pagesen n shkup per aplikim apo jo ju faleminderit pres pergjigjen tuaj
     
mehmet shala
Para 29 muajsh  
  
pershendetje a ban me dit kom apliku per viz pune para dy mujve nese ban me m tregu sa koh me merr deri te del viza edhe a kam ndales ne suedi se kam qen para 2 viteve
ne qoft se me me jepni nje pergjigje ju faleminderit
     
zika
Para 29 muajsh  
  
a ka mundsi mem tregu se qfar dokumenta duhet me apliku per vize familjare
+0     
nazmi
Para 29 muajsh  
  
ne cilen dit punon ambasada suedeze
+1     
Ardian Hoxha Gjakovë
Para 30 muajsh  
  
Përshendetje.Në Suedi kemi motrën e gruas që jeton edhe punonë, na ka dërguar garancionet për vizë turistike dhjete'ditëshe. Luteni që të na informoni për dokumentacionin e nevojshëm për të aplikuar për vizë Suedeze. Ne gjindemi në marrëdhenje pune në instituticione.Faliminderit për mirkuptim, ju përshëndesim shoqërisht.
+0     
Gjevahire
Para 31 muajsh  
  
Pershendetej
Kam apliku per viz suedese bashkim familjar me 4 maj 2011 kisha dasht te di a me eshte pranu viza,do isha mirnjohese poqese me lmjaeroni
faliminderit
+1     
argjenti
Para 31 muajsh  
  
per te kontaktuar me ambasaden duhet ti shkruani tek emaili qe eshte me siper ose hyni tek faqja e saj e internetit per me shume info
-1     
albini
Para 31 muajsh  
  
tung tung e kom kontraten e punes prej sindikates se puntorve te vertetuar si dhe prej entit per te huaj desha tju pysja qfar dokomentet tjera me vyn per ne ambasad mi sjell tek ju ne tiran apo shkup kaloni mir
-5     
afrim
Para 31 muajsh  
  
pershendetje desha tju pyes me ka ardhur nje viz pune per suedi qfar dokumente tjera te mijat duhet ti sjell tek ju ne tiran apo shkup ju faleminderit
     
ema
Para 31 muajsh  
  
pershendetje.kam nga maqedonia.me intereson jam shtatzene nese lindi ne suedi a me japin nenshtetsi ne suedi mu dhe femijes?ju faliminderit
+2     
meli
Para 32 muajsh  
  
pershendetje a munem me dit cilave dit punon ambasada (dhe prej ciles deri ne cilen or)per dorzimin e dokumentave per me apliku per viz pres pergjigjen nga ju nese ben te me pergjigjni .
-3     
dritan
Para 33 muajsh  
  
pershendetje me kan ardhe nje garncion prej suedis si eshte procedura tani duhete me ardhe ne tiran apo shkup ku mundem te drejtohem dhe qfare dokumnte shtes me duhete me plotesu . faleminderit per mirkuptim kaloni mire.
+2     
ton
Para 33 muajsh  
  
Përshëndetje a mundeni mem tregu qfar dokumente me duhen per me apliku per viz turistike suedeze.

falemnderit per mirkuptim
+0     
Naile Jusufi
Para 34 muajsh  
  
A ka mundesi te me sigurohet ndonje dokument i shpejt qe me jep leje te udhetoi pa viz sepse mi ka dal afati e pasaporten suedese do ta mare pas dy muajsh. Per momentin jam ne Kosove mirepo pasaporta me mer kohe 3 jav per ta rregullua pastaj duhet ta vazhdoi edhe vizen gje qe me mer shume kohe e une nuk kam aq pushim duhet te shkoi ne SUEDI. Ju lutem me tregoni a mund te beni ndonjegje.
     
Ahmet Kaleshi
Para 34 muajsh  
  
Pershendetje
kam bo kerkesen per pasaport suedeze me 19 maj 2011.
Si mund ta dij a me esht bo gati pasaporta dhe si mund te udhtoj nga kosova per maqedoni pasi nuk kam pasaport, a mund ta autorizoj dikend tjeter . ju falemnderit.
-1     
Valbone Salihi
Para 35 muajsh  
  
pershendetje a kisha pas mundesi me lane nje termin per ne ambasaden suedeze ne shkup per vize turistike ju lutem me tregoni
     
adelina
Para 36 muajsh  
  
pershendetje a mundeni mem tregu se qfar dokumentash duhen per me apliku per viz suedeze viz turistike .falemnderit per mirkuptim me falni nese ju pengoj
+4     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Spitali Amerikan