Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
A mund të përdorim smartphone-n ndërsa është në karikim?
 
Shperndaje
ikub#: 1803080136
A mund të përdorim smartphone-n ndërsa është në karikim? Është një pyetje e natyrshme që të gjithë ja kemi bërë vetes, dhe në jo pak raste kemi dëgjuar të tjerët që të këshillojnë se kur smarphone është në karikim, nuk duhet të përdoret për kryerjen e telefonatave dhe veprimeve të tjera.
Rreziku lidhet me mundësinë e shpërthimit të dispozitivit, në më të shumtën e rasteve për shkak të baterisë. Por sa mundësi ka që të ndodhë një gjë e tillë?
Në fakt, pak, madje shumë pak dhe për këtë nuk ka asnjë kufizim për ta përdorur smartphone-n edhe ndërsa ai është duke u karikuar. Shpërthimi i dispozitivit nuk ka të bëjë me faktin se ai ndodhet në karikim. Përgjithësisht, një gjë e tillë ndodh  për shkak të problemeve që lidhen me prodhimin dhe keqfunksionimin e elementëve dhe komponentëve hardware të tij.
Në këtë rast, shkak bëhen temperaturat e larta, e cila në të gjitha rastet kur haset duhet të shërbeje si një sinjal alarmi dhe aparati duhet të kontrollohet.
Për sa kohë nuk kemi ngritje të temperaturës së dispozitivit, munda ta përdorim atë pa frikë, edhe kur ai është në karikim.
 
Loading...
loading...


Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BATERIA KARIKIMI PERDORIMI SHPERTHIMI SMARTPHONE 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved