Si të bëni një vepër arti pa qenë nevoja të jeni piktor
 
Shperndaje
ikub#: 1805170165
Si të bëni një vepër arti pa qenë nevoja të jeni piktor Nëse ju pëlqen arti, në veçanti piktura ju mund ta realizoni vetë një të tillë.

Ju mund të bëni vetë një pikturë pa qene nevoja për të qenë piktor dhe ta vendosni atë në murin e shtëpisë suaj. Ja si mund të realizoni vetë një pikturë të thjeshtë më ngjyra të ndezura verore.

 

 

  • Blini një kanavacë, zgjidhni bojëra akrilikë me ngjyra qe ju preferoni dhe një furçë te gjerë.
  • Ngjyrosni me ngjyra të ndryshme kanavacën siç tregohet në foto
  • Përdorni copa të vogla ngjitësi për të krijuar modele gjeometrike në kanavacë
  • Mbulojeni të gjithë kanavacën me këto copa ngjitësi por duke lënë hapësira midis tyre.
  • Aplikoni bojë të bardhë në hapësirat që keni lënë më parë. Pastaj thjesht hiqni shiritat e  ngjitësit dhe vepra juaj është gati!

 

loading...




Shfleto artikuj te tjere per: BEJE VETË PIKTURA SHTEPIA

Marre nga Asnje


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 




Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved