Si të pastroni thjeshtë dhe shpejtë grillën nga qymyri
 
Shperndaje
ikub#: 1807030039
Si të pastroni thjeshtë dhe shpejtë grillën nga qymyri Haleluja! Është sezoni i grillës dhe piknikut e barbeque në natyrë.
Grilla është një nga mënyrat e pjekjes më të preferuara dhe të shijshme në këtë sezon, mirëpo askujt nuk i pëlqen ta pastrojë atë më vonë. Pastrimi kërkon kohë dhe është i mundimshëm. Mirëpo ne po ju paraqesim një mënyrë të thjeshtë, të shpejtë, ekonomike dhe aspak toksike.
 
Gjithçka që ju duhet është një qepë e thjeshtë që gjendjet në kuzhinat tona. Priteni qepën përgjysmë dhe kalojeni atë mbi telat e grillës së nxehtë duke larguar papastërtitë.
 
Nëse grilla nuk është zbardhur plotësisht përmes qepës, atëherë lëreni atë në uthull ose lëng limoni gjatë natës dhe më pas shpëlajeni.
 
Qepët jo vetëm kanë veti antibakteriale, por do të largojnë çdo mbetje qymyri.
Shfleto artikuj te tjere per: BARBEQUE GRILLA PASTRIMI PIKNIK

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved