Si të masazhoni fytyrën për të shpëtuar nga aknet
 
Shperndaje
ikub#: 1807040083
Keni 5 minuta kohë për ti kushtuar vetes?
FOTO GALERI
Ju mund të mendoni se vendosja e duarve tuaja në të gjithë fytyrën tuaj është gjëja e fundit që duhet të bëni për lëkurë më të mirë. Kjo është e vërtet pasi duart janë të pista dhe infektojnë lëkurën. Por nëse e bëni atë në formën e masazhit do të njihni vetëm përfitime të mira në lëkurë.
 
Masazhi i fytyrës redukton lëngun e tepërt, lehtëson tensionin dhe nxit qarkullimin e gjakut dhe ul ënjtjet dhe fryrjet. Gjithashtu masazhi ul nivelet e stresit duke ulu prodhimin e hormoneve që shkaktojnë akne në lëkurë.
 
Ja si të bëni një masazh fytyre dhe gjithçka që ju duhet janë vetëm 5 minuta kohë, duar të pastra dhe një krem apo vaj që mund ti lëvizni duart lirshëm.
 
Shfleto artikuj te tjere per: AKNET FYTYRA LEKURA MASAZHI

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved