Pse na pickojnë mushkonjat dhe çfarë duhet të bëjmë
 
Shperndaje
ikub#: 1907020033
Jeni ndër ata persona që pickoheni shpesh nga mushkonjat ndërkohë që ka të tjerë që nuk pickohen fare? Zbuloni arsyen...
FOTO GALERI
E dini se mushkonjat përzgjedhin dhe nuk pickojnë çdo njeri që iu del para? Ato e zgjedhin prenë në bazë të CO2 të çliruar nga çdo person, madje mund ta nuhatin atë edhe nga 50 metra largësi. Shtatzënat dhe personat mbipeshë kanë kështu më shumë mundësi për t’u pickuar. 
 
Nga ana tjetër, edhe aroma e djersës tërheq shumë mushkonjat, kështu që keni më shumë mundësi të pickomëni pas stërvitjes apo pas lodhjes. 
 
Grupi i gjakut gjithashtu është një arsye pse dikush pickohet më shumë e dikush më pak. Ata me grup 0 për shembull janë më të ndjeshëm se ata me grup A.
 
Çfarë të bëni? Në raste pickimi nga mushkonjat merrni disa masa që situata të mos përkeqësohet. Për këtë përdorni gjëra natyrale.
 
Shfleto artikuj te tjere per:

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved