Ja si të pastroni pirsing që të mos merrni infeksione
 
Shperndaje
ikub#: 2005220128
Ja si të pastroni pirsing që të mos merrni infeksione Për ata që dëshirojnë të vendosin pirsing këtë verë.
Nëse kohët e fundit keni vendosur një pirsin ose mendoni ta bëni, por keni frikë nga dhimbja apo infeksionet, duhet të keni kujdes në këto raste. Një pirsing në trupin tuaj është një detaj i veçantë që ju e keni bërë me dëshirë. Edhe pse pirsing në hundë kërkon pak kohë për t’u shëruar, me të vërtetë ju duhet vetëmta pastroni hundën disa herë në ditë. Rekomandohet që të përgatisni një pije të kripur dy herë në ditë. Ju mund ta krijoni vetë këtë lëng ose mund të blini lëngjet që janë posaçërisht kur vendosni pirsing, pra mund të lyeni pjesën e brendshme dhe të jashtme të hundës. Gjithashtu kini kujdes sepse pastrimi i tepërt mund t’iu çojë në acarim dhe në një proces më të gjatë shërimi. Ju mund ta aplikoni pastruesin një herë në mëngjes dhe një herë në darkë. Nëse vini re shqetësime serioze rekomandohet që të konsultoheni me një dermatolog. 
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: INFEKSION PASTRIM PIRSING VERE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved