Lëng domateje për një lëkurë të pastër. Provojeni
 
Shperndaje
ikub#: 2007020061
Ekspertët rekomandojnë përdorimin e domates si pjesë të rutinës së kujdesit ndaj lëkurës. Ato janë të pasura në Vitamina A, C, E, K dhe B6 të cilat ndihmojnë në ushqimin e lëkurës.
FOTO GALERI
Gjithashtu, acidi i tyre ndihmon në rikthimin e nivele normale të pH në lëkurë. Domatet përmbajnë acid salicilik, një përbërës prezent në shumë produkte.
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: DOMATE LEKURA

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved