Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Shtëpia e Borëbardhës në shitje dhe është më të vërtet një përrallë
 
Shperndaje
ikub#: 1710040117
Ne te vërtet nuk po flasim për ato shtëpi qe mund te ndërtojmë ne parqet e lodrave si ne Disneyland por e kemi fjalën për një shtëpi te vërtet.
Ishte me te vërtet diçka e trishtueshme kur ne fëmijërinë tone kuptuam se Borëbardha me Shtate Xhuxhët nuk ekzistonin vërtet. Por tashme ka dal lajmi se shtëpia e Borëbardhës ekziston vërtet dhe për me tepër është ne shitje. Ne te vërtet nuk po flasim për ato shtëpi qe mund te ndërtojmë ne parqet e lodrave si ne Disneyland por e kemi fjalën për një shtëpi te vërtet.
 
Behet fjale për një shtëpi e cila është ndërtuar ne vitet 70 nga një familje e pasionuar pas përrallave Disney dhe gjendet ne Seattle dhe ka një prone prej 30 hektarësh. Gardhi i vogël është krijuar ne detajet me te vogla, dera e hyrjes është ne forme ovale, nuk ekzistojnë cepa ne te gjithë shtëpinë dhe përmasat e saj janë për xhuxhë. Me pak fjale është një vend perfekt për një jete përrallash dhe kushton rreth 775.000 dollarë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BOREBARDHA SHITJE SHTEPI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved