Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Në dhomën sekrete të Piramidës së Keopsit, mund të jetë froni i faraonit
 
Shperndaje
ikub#: 1711230105
Pak kohe më parë, lajmi i zbulimit te ekzistencës se një tjetër dhome, deri tani te pa njohur, brenda Piramidës se famshme te Keopsit, bëri xhiron e web-it, nisur për nga rëndësia e madhe qe i dhanë asaj arkeologët.
Ndërkohë tani te tjera informacione te rëndësishme vijnë në lidhje me këtë zbulim. Sipas mendimit të disa studiuesve, kjo dhome nuk shërben për te kryer thjesht një funksion teknik, ajo e shkarkimit te peshës, siç u hamendësua, por në të mund të ndodhet froni i faraonit, qe sipas arkeoastronomit te njohur Giulio del Magli, qe i referohet dokumenteve dhe interpretimeve te shumë dorëshkrimeve te hershme, është ndërtuar me hekurin e meteoritëve qe kishin rënë në Tokë.
Kështu që arkeologët kanë sugjeruar tani eksplorimin e hapësirës me anë të robotëve.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FARAONI FRONI KEOPSI PIRAMIDA ZBULIMI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved