Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Zbulohet blerësi misterioz. Dha 450 milion dollarë për pikturën
 
Shperndaje
ikub#: 1712070129
Blerja ne ankandin e Christie e veprës se Leonardo da Vinci-t, “Salvador Mundi” për një shumë rekord prej 450 milionë dollarësh, shkaktoi një interes te jashtëzakonshëm, veçanërisht për shkak se blerësi i tij mbeti mister.

Por sipas gazetës The New York Times, ai është një princ arab, jo shumë i njohur qe për me tepër, nuk bën pjesë ne radhën e koleksionistëve. Emri i tij është Bader bin Abdullah bin Mohammed bin Farhan al-Saud dhe i takon një dege te largët te familjes mbretërore te Arabisë Saudite. Ai është gjithashtu i faret me princin trashëgimtar të kurorës, Mohammed bin Salman, djalin e mbretit te Arabisë, Salman.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ANKANDI LEONARDO DA VINCI PIKTURA SALVADOR MUNDI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved