Një trup dinozauri është gjetur me lëkurë dhe mish në eshtrat e tij
 
Shperndaje
ikub#: 1712200048
Një trup dinozauri është gjetur me lëkurë dhe mish në eshtrat e tij Të jetë vallë pjesë e dinozaurëve të zhdukur 65 milionë vite më parë?
Shkencëtarët janë habitur kur kanë gjetur një trup që i ngjante një dinozauri në Indi dhe më e çuditshmja është se ai ka ende lëkurë dhe mish në kockat e tij.
 
Kufoma pjesërisht e ruajtur u zbulua nga një elektricist që pastroi një nënstacion që ishte lënë i paprekur për 35 vjet në Jaspur, në Indi.
 
Ajo i ngjan një dinozauri të vogël, por meqenëse dinozaurët janë zhdukur 65 milion vjet më parë, shkencëtarët po përpiqen të identifikojnë krijesën.
 
Duket si një dinozaur, por është e pamundur që një skelet dinozauri të ruhet kaq mirë për kaq shumë kohë dhe pa qenë në gjendje fosile.
 
Një sugjerim fillestar tha se ai mund të jetë një fetus i kafshëve gjenetikisht të modifikuara, por misteri mbetet ende i pazgjidhur.
 

Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: DINOZAUR INDI SKELETI VIDEO

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved