Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
SHBA. Fëmija lind nga një nënë bashkëmoshatare
 
Shperndaje
ikub#: 1712210113
Një grua e re ne SHBA ka nxjerre ne jete një fëmijë të ngjizur fale një embrioni, por nuk është kjo arsyeja qe e ka bere rastin një rekord Guinness.
Embrioni i fëmijës qe ka ardhur ne jete me emrin Emma Wren Gibson ishte ngrire qe ne vitin 1992. Ai u nxor nga frigoriferi ku ruhej prej me shumë se dy dekadash,  dhe u implantua ne mitrën e asaj qe ne një farë mënyre tani do te jetë nëna e saj, Tina-s, qe në kohën e ngrirjes ishte vetëm 18 muajsh. Emma lindi ne 25 nëntorin e shkuar dhe tani ajo mund te quhet një fëmijë e denje për rekord Guinness, pasi moshat e tyre reale (nënës dhe fëmijës) janë thuajse te ngjashme.
Tina është martuar 7 vite me parë, por i shoqi i saj i prekur nga një sëmundje, kish qëlluar steril, kështu qe zgjodhën te kenë një fëmijë, embrionin e se cilës e gjeten ne një laborator ne Knoxville.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BASHKEMOSHATARE EMBRIONI FEMIJA LABORATORI NENA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved