Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Vdekja e vjehrrës dhe rikthimi në atdhe
 
Shperndaje
ikub#: 1712230017
Një amerikan ka shkuar me pushime ne Izrael me gruan e tij dhe me vjehrrën e moshuar.
Për fat te keq, gjate pushimeve vjehrra ndërron jete. Rikthimi ne atdhe kushtonte 5000 dollarë, ndërkohë qe nëse varrosja do te behej atje ku ndodheshin kushtonte 100 dollarë. Amerikani, pa hezituar, zgjedh rikthimin ne vendin e origjinës. Kur kthehen ne hotel, bashkëshortja i thotë:
 
- I dashur, jam kaq e lumtur qe zgjodhe ta rikthesh ne atdhe trupin e nënës time. Kjo tregon vërtet një ndjenje dashurie dhe mirënjohjeje për te.
 
Dhe burri ja kthen:
 
- Ne këtë vend, para me shume se 2000 vitesh kane varrosur Jezusit dhe ai u ringjall pas tre ditësh. Prandaj nuk doja te ndërmerrja asnjë rrezik te tille me mamanë tende...
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: IZRAEL RIKTHIMI VDEKJA VJEHRRA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved