Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Zemërgjerësia e babagjyshit të Krishtlindjes
 
Shperndaje
ikub#: 1712260153
Monika, nje vajze e re dëshiron t’i japë fund jetës.
Ajo hip ne një ndërtese dhe bëhet gati të hidhet nga një lartësi e madhe. Në këtë moment një zë dëgjohet:
- Mos u hidh...Mos e bëj këtë gjë..
 
Ajo kthen kokën, sheh babagjyshin e Krishtlindjes dhe ndalet. Ai e përqafon dhe i thotë:
 
- Meqë është Krishtlindja dhe ti je kaq e trishtuar, une do te ndihmoj te dalesh nga kjo situatë. Neser ti vajzë do zgjohesh shumë e pasur, do jesh shefe e një kompanie, do kesh makinë luksoze dhe do gjesh edhe dashurinë e jetës...
- Oh babagjysh, po ju qenkeni shume zemërgjerë. Po une si mund t’ua shperblej gjithë këtë mirësi?
 
Babagjyshi skuqet pak dhe i pëshpërit tek veshi:
 
- Po ja, gruaja ime eshte e vjetër tashmë kështu që do ishte shumë e sjellshme nga ana jote sikur të me kujtoje edhe njëherë rininë e te me kenaqje...
- Pa problem babagjysh, une do ta shperblej të mirën qe do më bësh ti neser..
 
Pasi vajza kënaq babagjyshin ai i thotë:
 
- Pa me thuaj moj vajzë, si quhesh ti?
- Monika.
- Po sa vjeç je?
- 30
- Po si moj Monika. Ende në moshën 30 vjeçare t’i vazhdon te besosh tek babagjyshi i Krishtlindjes?
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BABAGJYSHI SHPERBLIMI ZEMERGJERESIA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved