Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Fotot më gazmore të kafshëve shkrepur gjatë 2017-ës
 
Shperndaje
ikub#: 1712290083
Ashtu si çdo vit Comedy Wildlife Photography Awards kane shpërblyer kafshët e egra me te këndshme qe janë fiksuar nga fotografet ane e mbanë botes.
E pamundur te mos dashurohesh me fotot e kafshëve te këndshme e gazmore. Ashtu si çdo vit Comedy Wildlife Photography Awards iu bëjnë homazh fotografeve qe kane arritur te kapin momente te veçanta te krijesave te egra. Disa kane fotografuar lepuj duke ngrënë, disa bretkosa, disa majmune, por te gjitha klishetë kane veçantitë e tyre.
 
Përveç pamjeve te adhurueshme, fotografitë shërbejnë edhe për një çështje te shkëlqyer, atë te konkursit te shoqatës se mbrojtjes se jetës se egër te quajtur "Born Free". Sa me shume vizitore te kenë ne faqe aq me shume fitime ka shoqata dhe aq me shume do mbroje kafshët e sidomos ata ne zhdukje. Shikojini një nga një dhe zgjidhni te preferuarën tuaj.
Breshka qe duket sikur i jep një shpulle peshkut ne krah
Bretkosat e habitura
Brejtësi ne një nga ditët me te bukura te jetës se tij
Lepuri i surprizuar ndërkohë qe ushqehet
Arushi polar i kapur fort pas nenës se tij
Majmunet duke u kënaqur mbi motor
Foka e çuditur
Lundërza e lumtur duke u lare
Bufi duke rene
Pinguinët duke shkuar ne kishe
Kau hipur mbi shokët
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FOTO FOTOGRAFE GAZMORE KAFSHET SHOQATA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved