Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Stërvitja largon dhimbjet e këmbëve kur vishni këpucë me takë
 
Shperndaje
ikub#: 1712290089
Nëse këmbët tuaja vuajnë nga këpucët me takë të lartë, atëherë kjo stërvitje është zgjidhja e duhur.
Balerina dhe trajneria, Ilaria Cavagna ka krijuar një rutinë stërvitore me një pajisje shtesë që ndihmon gratë të përballojnë dhimbjet që shkaktojnë këpucët me takë. Kur këmbët dhëmbin dhe lodhen ato ndikojnë në të gjithë trupin.
 
Kur këmba nuk dihet rehat ajo shkakton dhimbje dhe në pjesë të tjera si gjunjët, mesi, qafë, shpine etj., duke ndikuar edhe në prishjen e qëndrimit dhe posturës së trupit.
 
Stërvitja e këmbëve është vërtet e rëndësishme, edhe pse njerëzit nuk e dinë këtë. Forcimi i tyre do të ndihmojë të përballoni më lehtë stresin dhe presionin që ushtrojnë këpucët me takë.
 
Një rrip lëkure me dy vrima ku mund të fusni këmbët tuaja është pajisja e duhur që duhet për të stërvitur këmbët. Pasi i keni futur këmbët aty filloni dhe i lëvizni sa para mbara për 30 sekonda. Kjo do të çlirojë nga tensionet dhe do të nxis qarkullimin e gjakut.

loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: DHIMBJA KEMBET KEPUCE STERVITJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved