Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
2018 nis mbarë dhe kjo nuk mund të na bëjë më të lumtur
 
Shperndaje
ikub#: 1712300020
Duket se 2018 do të nis mbarë, ja çfarë do të shihni më 1 janar.
Viti i ri do të niset për një spektakël në qiell dhe ajo nuk do te jete vetem nga fishekzjarret. Më 1 janar 2018 mos harroni ti hidhni sytë nga qielli, pasi hëna e plotë ose hëna e ujkut siç njihet ndryshe do të jetë më e madhe e ndritshme se kurrë.
 
Hëna e plotë duket më e madhe dhe më shkëlqim për shkak të afërsisë së saj me Tokën. Superhëna më 1 janar është e dyta e një "trilogjie superhënore" që filloi me superhënën e parë më 3 dhjetor, e dyta më 1 janar dhe e treta më 31 janar.
 
Për shkak se superhëna e 31 janarit do të përkojë me një eklipsin e plotë hënor, do të marrë një ngjyrë të kuqërremtë për shkak të dritës së diellit të reflektuar nga atmosfera e Tokës. 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: HENA PLOTE SUPERHENA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved