Më thuaj çfarë kafe pi të të them kush je
 
Shperndaje
ikub#: 1712310001
Më thuaj çfarë kafe pi të të them kush je Mbase nuk e dinit se mënyra qe preferoni për te shijuar kafene mund te tregoje shume për personalitetin tuaj.
Mbase nuk e dinit se mënyra qe preferoni për te shijuar kafene mund te tregoje shume për personalitetin tuaj. Jeni kurioz te mësoni se çfarë tregon kafeja për ju? Është pija me e dashur nga miliona njerëz ne te gjithë boten dhe është kthyer ne një objekt studimi edhe pse nuk ka te dhënë shkencore por vetëm bazuar ne kërkime kulturore dhe antropologjike sipas te cilave tregon për mënyrën e preferuar për te shijuar kafene flet për karakterin tuaj.
 
1. Kapuçino
Kush preferon te pijë kapuçino ka një shpirt te ndjeshme shume te theksuar dhe tenton te ketë gjithmonë nen kontroll situatën dhe nuk përshtatet mire me ndryshimet e shpejta. Janë persona qe përshtaten me vështirësi.
 
2. Makiato
Kush preferon qe kafesë ti shtoje qumësht ky zakon flet për një person te këndshëm qe ne çdo situate pëlqen ta kaloje me mirëkuptim, ne përgjithësi janë njerëz te hapur dhe bujare. Ne te njëjtën kohe nuk kujdesen shume për veten.
 
3. Kafe amerikane
Personat qe preferojnë kafene amerikane ne përgjithësi janë persona te qete dhe përballen shume mire me situata te ndryshme. Pëlqejnë ta marrin jetën siç ju vjen pa shume projekte por kjo ne te njëjtën kohe përfaqëson për ta një defekt.
 
4. Kafe ekspres
Personat qe zgjedhin te shijojnë një kafe ekspres lisho dine mire se çfarë kërkojnë dhe janë punëtorë serioz dhe te palodhshëm edhe pse pak te qëndrueshëm me humorin.
 
5. Kafe e përzier
Kush preferon te konsumoje një kafe te tille është një person mendje hapur ndaj te rejave, shume social dhe kurajoz, dashamires dhe krijues por ne te njëjtën kohe nuk janë shume te zote te zgjedhin me te mirën për shëndetin e tyre.
 
6. Kafe pa kafeine
Personat qe zgjedhin te shijojnë një kafe te tille janë ne përgjithësi persona perfeksioniste dhe kane nevoje te kenë nen kontroll çdo situate dhe janë shume te kujdesshëm ndaj trupit dhe shëndetit te tyre. Janë persona te ndjeshëm.
 
7. Kafe e gjate
Personat qe preferojnë një kafe te gjate njihen si persona shume social, te hapur dhe shoqërueshëm.
 
8. Kafe e shkurtër
Dashamirësit e kafesë se shkurtër konsiderohen si persona shume te mbyllur mbi disa çështje ne përgjithësi janë te përpiktë dhe preciz.
 
9. Kafe korreto
Personat qe zgjedhin këtë lloj kafe janë mendjemëdhenj dhe te llastuar. Janë pasionale dhe preferojnë te komandojnë.
 
10. Kafe me filxhan te madh
Kush zgjedh te shijoj kafene me filxhan te madh ka një personalitet shume te forte dhe janë te destinuar për sukses.
 
11. Kafe makiato e ftohte
Kush preferon këtë lloj kafeje i pëlqen  te eksperimentoje, janë persona krijues dhe kane shume fantazi. 
 
12. Kafe me akullore
Kush preferon një miks te tille janë persona aventurier, pozitiv dhe shume alegro, nuk preferojnë te planifikojnë çdo moment te jetës se tyre.
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: KAFE. PERSONALITETI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved