8 arsye përse muaji janar është i mërzitshëm
 
Shperndaje
ikub#: 1801030070
Nuk është vetëm sepse bën ftohte, janari është muaji me i mërzitshëm për te gjithë.
Nuk është vetëm sepse bën ftohte, janari është muaji me i mërzitshëm për te gjithë. Kështu sot po ju tregojmë disa arsye se perse ky muaj është kaq i mërzitshëm.
 
1. Është muaji i pare i vitit dhe është me 31 dite.
 
2. Ben ftohte dhe nuk ka rëndësi se sa trashe visheni ne janar do te keni ftohte gjithmonë.
 
3. Janë te gjithë ne diete. Pas festave debati ku do ta dëgjoni shpesh është dieta sigurisht pas menysë se pasur për festat e fund vitit pjesa me e madhe e njerëzve janë ne diete dhe kjo i bën me nervoz dhe te mërzitshëm.
 
4. Askush nuk ka dëshirë te dal. Te gjeni dike për te dal për një aperitiv është e pamundur sepse shumica janë duke u "detoksikuar" nga pijet e festave për me tepër nëse do te shtoni edhe te ftohtin apo ditët e shkurtra...
 
5. Ktheheni ne pune pas festave dhe pushimeve. Është thuajse e njëjta situate si ne shtator ku pjesa me e madhe e njerëzve kthehen nga pushimet ne pune. Por ne janar është me vështire te ktheheni ne pune për me tepër nëse shtoni dhe klimën e ftohte.
 
6. Janë te gjithë me te varfër. Atëherë kur portofoli juaj duhet te jete i mbushur me afrimin e uljeve arrini te kuptoni se festat ju kane "thare" llogarinë bankare. 
 
7. Janari është muaji i Blue Monday. Është e hëna e trete e janarit e cila zyrtarisht është konsideruar si dita me e trishtë e vitit. Mesa duket Blue Monday ka baza shkencore.
 
8. Janari është një muaj qe nuk përfundon kurrë. Pa diskutim qe nuk është muaji i vetëm me 31 dite por atëherë perse janari duket gjithmonë si muaji me i gjate i vitit?
Loading...


Shfleto artikuj te tjere per: ARSYE JANAR MERZITIA MUAJI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved