Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Femrat në krizë paniku! E vetmja gjë që i bën vazhdimisht të lumtur po zhduket
 
Shperndaje
ikub#: 1801030044
Lajmi më i keq që mund të merrnim këtë fillim viti.
Çokollata është shpëtimtarja e femrave kur ato janë nervoze, të mërzitura, në ditët e tyre të caktuar të ciklit menstrual si dhe shëruesja e acarimit të nervave apo dëshirave të pashprehura të tyre. Me pak fjalë çokollata është dashuria e parë dhe e përhershme e femrave.
 
Mirëpo duket se ky vit ka nisur me një lajm të keq: Ekzistenca e çokollatës është në rrezik.
 
Sipas një raporti të ri në Business Insider, e vetmja gjë që ju bën vazhdimisht të lumtur mund të zhduket nga jeta juaj, pasi bima e kakaos është drejt rrezikut të zhdukjes.
Me sa duket, bimët e kakaos janë veçanërisht të ndjeshëm ndaj ndryshimeve klimatike dhe shumica e tyre rritet vetëm në dy vende të vogla në Afrikë.
 
Shkencëtarët në Universitetin e Kalifornisë janë duke punuar në mënyrë aktive për të parandaluar këtë trishtim mbarëbotëror. Ato synojnë krijimin e një teknologjie për të bërë bimën më rezistente ndaj sëmundjeve dhe ndryshimeve klimatike.
 
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: BIME KAKAO COKOLLATA ZHDUKJA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved