Dyqantaxi
Dyqan taxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
Raiffeisen
Living


Punoni para kompjuterit? Ja pozicionet që duhet të shmangni patjetër
Për te mos pasur shqetësime dhe dhimbje ne pjese te ndryshme te trupit, ja si te qëndroni para kompjuterit.
Një algoritëm që tregon orientimin seksual
Sipas një shkrimi ne Daily Mail, specialiste te Universitetit te Standford-it kane arritur te programojnë një algoritëm i cili është në gjendje qe duke hulumtuar fytyrën te përcaktoje nëse subjekti është hetero, apo gay.
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved