Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si të aplikoni blushin sipas formës së fytyrës
 
Shperndaje
ikub#: 1707140091
Nuk keni nevojë për leksione të gjata e të lodhshme konturimi.
Blushi është një proces i makeup-it që zbukuron dhe gjallëron fytyrën. Megjithatë jo të gjitha dinë ta aplikojnë atë siç duhet dhe shpesh përfundojnë duke u dukur shëmtuar. Mësoni si ta aplikoni atë sipas formës së fytyrës.
1-Fytyra e gjatë.
 
Aplikojeni blushin në formë rrethore në mollëzat e faqes.
2-Fytyra rrumbullake.
 
Në këtë rast aplikojeni blushin në formë diagonale duke ndjekur drejtimin nga goja drejt veshëve. Në këtë rast shmangni blushin me shkëlqim.
3-Fytyra katrore
 
Për të krijuar një fytyrë sa më ovale duhet të luani me mënyrën si e vendosni blushin. Aplikojeni atë në formë rrethore poshtë mollëzave tuaja dhe më pas përhapeni mirë në mënyrë diagonali drejt veshit.


ventouris
ventouris


Postuar: 14 Kor
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: APLIKIMI BLUSHI FORMA FYTYRA MOLLEZAT

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved