Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si të largoni njollat e akneve
 
Shperndaje
ikub#: 1707150014
Aknet u dalin të gjithave dhe shpesh herë lënë njolla pasi ato largohen.
Kjo është një gjë e keqe pasi njollat ndryshojë cilësinë e lëkurës duke e bërë atë të duket më e keqe dhe e thatë. Megjithatë ka një lajm të mirë në të gjithë këtë. Ka disa mënyra dhe trajtime të duhura që mund ti largoni shenjat dhe njollat e akneve edhe vetë në shtëpi.
1-Përdorni Aloe Vera
 
Trajtoni njollat me xhelin e aloe verës dy herë në ditë dhe do të shihni se ato do të zhduken shumë shpejtë. Madje nuk do të lejojë as daljen e puçrrave të reja.
 
2-Përdorni vitaminë C
 
Kjo është nga përbërësit më efektiv në rigjenerimin dhe shkëlqimin e lëkurës. Në një shishe hidhni lëng limoni dhe shtoni pak ujë. Më pas spërkasni fytyrën gjatë ditës. Njollat do të zhduken me kalimin e ditëve.
3-Përdorni çdo ditë krem për mbrojtjen nga dielli. 
 
Kjo do të shmang më shumë dëmtimin e  tyre të përditshëm si dhe do të qetësojë lëkurën.
 
4-Vizitoni dermatologun.
 
Kur njollat janë aty për një kohë të gjatë dhe nuk zhduken me asnjë lloj trajtimi, atëherë duhet ti drejtoheni një dermatologu.


ventouris


Postuar: 15 Kor
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: AKNET LARGIMI LEKURA NJOLLAT

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved