Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të zgjasni sa më shumë qëndrimin e manikyrit në thonjtë tuaj
 
Shperndaje
ikub#: 1712060101
Ja si të mbani sa më gjatë thonjtë e lyer me manikyr pa u prishur me këshillat e duhura.
Ju sapo lyet thonjtë dhe krijuat një model të bukur, por ato nuk zgjasin më shumë se dy ditë. Kjo është një ndjesi vërtet e shëmtuar kur shikon një manikyr të shkatërruar në shumë pak kohë. Ja disa këshilla si të zgjasni jetën e manikyrit tuaj dhe të keni duar gjithmonë të rregullta.
 
1. Zgjidhni manikyrin e duhur: Zgjidhni gjithmonë ato manikyr që ofrojnë  qëndrueshmëri të lartë ose kanë një efekt xhel. Manikyrët e lirë kanë tendencë të largohen shumë shpejtë.
 
2. Vendosni një shtresë me shkëlqim pasi i keni lyer: Kjo shtresë mbrojtëse jo vetëm do të shkëlqejë manikyrin, por edhe do ta mbrojë atë nga dëmtimi dhe prishja. 
 
3. Përdorni gjithmonë doreza kur pastroni: Mbrojtja e duarve nga detergjentet nuk është vetëm lëkurën por edhe manikyrin tuaj.
 
4. Aplikoni pak manikyr: Kur aplikoni një shtresë të hollë manikyri zgjat më shumë se kur ai është i trashë.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA MANIKYRI QENDRIMI THONJTE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved