Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të bëni një smokey eyes në ngjyrë të gjelbër
 
Shperndaje
ikub#: 1712220162
Doni të largoheni nga e zeza e zakonshme? Provo smokey eyes me ngjyra.
Për të guxuar pak më shumë me makeup-in tuaj për këto festa tentoni të bëni një smokey eyes në ngjyrë të gjelbër të errët. Ajo krijon një pamje intriguese dhe misterioze, ndërsa pigmenti i gjelbër do të intensifikojë ngjyrën e syve kafe ose sytë e shkruar.
 
Fillimisht vendosni primerin në mënyrë që ngjyra e tonit të syve të qëndrojë gjatë dhe të dalë sa më e bukur. Niseni me përhapjen e ngjyrës së kremit me gisht në pjesën qendrore të qepallave të sipërme. Më pas me furçën e duhur filloni vendosni ngjyrën e gjelbër duke e sfumuar mirë që të merrni efektin smokey eyes.
 
Si ngjyrë tranzicioni zgjidhni një ngjyrë të ngrohtë por të qartë që përputhet mirë me të gjelbrën duke krijuar një pamje harmonike.
 
Intensifikoni syrin me penelin e zi dhe më pas vendosni rimelin.  Në galerinë e mësipërme keni disa ide të bukura si të realizoni një smokey eyes të gjelbër.
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FESTA GJELBER MAKEUP NGJYRA SMOKEY EYES

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved