Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
Si të bëni flokët me rrica
 
Shperndaje
ikub#: 1706190076
Flokët me rrica janë një nder tendencat hairstyle te viteve 90'. Kushdo qe ka jetuar ato vite i ka mbajtur këto flokë me fasha apo aksesor te ndryshëm.

Ne fakt sekreti i këtij modeli flokësh është vetëm një volumi i tepruar i rricave. Sigurisht me trendet e reja edhe modelet e flokëve kane evoluar si janë për shembull beach waves apo flokët ne stilin afrikan. Për te gjitha ato femra qe dëshirojnë te eksperimentojnë një look te ri ja si mund ti bëni rricat edhe me difuzor.

1. Çfarë ju duhet për te bere flokët me rrica

Një krehër me dhembe te gjera për te eliminuar çdo nyje floku, një produkt për te mbrojtur flokët nga nxehtësia për ta aplikuar ne gjithë gjatësinë e flokëve, një shkume për flokë, tharëse me difuzor.

2. Si te bëni flokët me rrica?

Pasi keni lare flokët, krihini ne mënyrë qe te eliminoni çdo nyje ne flokë. Aplikoni produktin për te mbrojtur flokët nga nxehtësia e tharëses dhe me pas aplikoni tharësen duke u nisur nga majat e flokëve. Pritni disa minuta para se te përdorni difuzorin ulni kokën poshtë dhe me difuzor thani flokët. Pasi te keni mbaruar tharjen ngrini kokën dhe loja u be.Ventouris
Albtelecom


Postuar: 19 Qer
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKE MODELE RRICA

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living

Digitalb

Më të lexuarat


Turizmi
Butik AlvieroCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved