Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
9 modele të bukura flokësh për verë
 
Shperndaje
ikub#: 1707170128
Dhe janë shumë të thjeshta që mund ti bëni edhe vetë.
Dëshironi disa ide frymëzuese për modele flokësh këtë sezon verior? Ja disa nga më të bukurat që ja vlen ti provoni gjatë ditëve të nxehta.
1-Dy gërshetat holandez. Flokët e kapura gërshet holandez anash kokës vazhdojnë të jenë një trend i padiskutuar këtë sezon veror.
2-Topuz i lidhur me shallë. Kapini flokët topuz të çrregullt dhe rreth tij lidhni në shall të vogël për më shumë stil.
3-Topuz i çrregullt. Kjo ka të bëjë me lidhjen e flokëve topuz dhe lënien e bishtave të lirshme duke krijuar efektin e "tentakulave".
4-Formoni 3 gërsheta. Kapini flokët 3 gërsheta në qendër të kokës dhe në fund lidhini bisht.
5-Pirsing në flokët. Kapini flokët gërsheta dhe lidhini ato çrregullt. Gjatë kapjes së gërshetit fusni mes flokëve disa unaza të vogla që duken si pirsing.
6-Kapini flokët bisht dhe më pas krijoni një gërshet francez. 
7-Kapini flokë në dy gërsheta dhe më pas lidhini topuz lartë. Ky është një stil i frymëzuar nga viteve ‘90 nga Sailor Moon. 
8-Krijoni një gërshet rreth kokës dhe më pas zbukurojeni atë me lule.
9-Krijoni një gërshet në qendër të kokës dhe më pas kapini flokët bisht duke formuar një bishte kali voluminoz.
Postuar: 17 Kor
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FLOKET MODELET VERE

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Alviero
Chez Moi
Living


Më të lexuarat


Turizmi
Butik AlvieroCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved