Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
5 rregulla që duhet të ndjekin meshkujt për tu veshur bukur
 
Shperndaje
ikub#: 1711080105
Ja disa këshilla te vlefshme qe meshkujt duhet te ndjekin për tu veshur bukur.
Ja disa këshilla te vlefshme qe meshkujt duhet te ndjekin për tu veshur bukur.
 
1. Rasti: Vlerësoni me kujdes rastin apo eventin qe do te shkoni dhe me pas zgjidhni look-un. Për ne pune apo ne shkolle duhet te visheni sipas rregullave te vendit. Nëse do te dilni për një shëtitje mund te synoni për një look casual dhe nëse keni një event te rëndësishëm ju nevojitet një look elegant dhe pak origjinal.
 
2. Jeni vetvetja: Kur shkoni për te blere një veshje mendoni se kur dhe ku do ta vishni. Mos blini diçka qe është ne mode por e cila nuk përputhet me shijet tuaja. Nëse jeni një tip sportiv synoni për veshje qe afrohen me karakterin tuaj.
 
3. Kapela: E bukur dhe elegante dhe ju jep një pamje me shik. Por kujdes sapo te hyni ne një lokal te mbyllur është mire ta hiqni.
 
4. Modeli dhe ngjyra: Nuk është e rëndësishme nëse ju e dini masën tuaj. Një veshje kur shkoni ta blini ne dyqan është mire ta provoni duke u kujdesur edhe për ngjyrën apo modelin e përshtatshëm për ju.
 
5. Sjellja: Sjellja ka shume rëndësi. Nëse e keni pyetur veten ndonjëherë se çfarë pëlqejnë femrat tek meshkujt? Sigurisht një fizik i bukur bie ne sy por sjellja me shume.  
loading...
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: MESHKUJ RREGULLA VESHJE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved