Mjekra dhe mustaqet gjithmonë e më shumë në trend
 
Shperndaje
ikub#: 1711170045
Mjekra dhe mustaqet gjithmonë e më shumë në trend Ndryshojnë kohet ndryshojnë dhe mendimet edhe për sa i përket bukurisë.
Ndryshojnë kohet ndryshojnë dhe mendimet edhe për sa i përket bukurisë. Kështu tendencat edhe një here e gjitha amerikane është drejtuar tek e ashtu quajtura "beard design" mjekra e rruar dhe e modeluar ne mënyrë perfekte si te ishte e dizenjuar ne fytyre.
 
Për me tepër femrat pëlqejnë me shume meshkujt me mjekër te kuruar. Sipas te dhënave te një studimi te fundit 33% e femrave pëlqejnë një mjekër te shkurtër sepse i jep ekuilibër fytyrës mashkullore por pa e tepruar ndërsa 28% preferojnë mjekër te plote por te jete e kuruar bukur.
 
Kështu jo me kot është ne rritje dhe numri i berberëve te cilët janë te specializuar ne kujdesin dhe modelimin e mjekrës dhe mustaqeve te meshkujve.
 
Nga një studim duket se meshkujt prekin mustaqet rreth 760 here ne dite një mënyrë siç bëjnë femrat me flokët.
Për me tepër mjekra dhe mustaqet ne ditët sotme janë kthyer ne një trend shume te dashur për meshkujt qe ndjekin modën dhe dëshirojnë te jene fashion.
Loading...
Shfleto artikuj te tjere per: MJEKRA MUSTAQE TREND

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved